پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Qazal Khooshandi

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۹-۰۵-۱۴۰۲

زرد شدن برگ های دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۱۳۸

باسلام حدود دو هفته ی پیش بک گلدان بزرگ دیفن باخیا که در آن ۴ عدد ساقه ی مجزا کاشته شده خریداری کردم ارتفاع گلدان حدود ۶۰ سانت و قطر ان حدودا ۳۵ می باشد محل قرارگیری گلدان کنار پنجره و نور غیرمستقیم است آبیاری ان هفته ای یکبار ۳تا۴ لیتر به صورت منظم انجام شده در خاک گلدان تعداد نسبتا زیادی هزارپا و لارو سفید ان دیده شده به صورتی که زیره ی گلدان را که برداشتم داخل ان هم هزارپا و لارو بود بعد از گذشت حدودا یک هفته برگ های گلدان شروع به زرد شدن کرد و تعدادی از برگ های ان کاملا از بین رفت و تعدادی در حال از بین رفتن هستند به نظر شما علت چیست؟ باتشکر

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۲۹ ۲۱:۳۵:۱۱

Qazal Khooshandi

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۹-۰۵-۱۴۰۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۲۹ ۲۱:۳۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر ، رطوبت بالا و تهویه ی نامناسب محیط یا نوسان دمای محیط از مهم‌ترین علل بروز این آسیب هستند . برای لارو ها از سم حشره کش استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد، انجام ندید. برگهای آسیب دیده را جدا کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۲-۰۵-۳۰ ۰۲:۱۸:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@