پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم مقدس

تعداد سوال: ۱

سوختگی برگهای قدیمی و جدید ویژه

تعداد بازدید ۹۱

سلام وقت بخیر من گیاه کردلینم رو از یک برگ گذاشتم داخل آب ریشه کرد و داخل خاک گذاشتم دو تا پاجوش زد و الان بزرگ شده و سه سالی هست که دارمش و 3 تا ساقه شده. آبیاریش بصورت هر زمان هست که سطح خاک خشک میشه با آب دو روز کنار گذاشته ( که کلر نداشته باشه) ، جزیره داره و غبار پاشی روزانه هم داره. تا بحال دوبار گلدونش رو به خاطر بیرون زدن ریشه از ته گلدون عوض کردم ولی الان حدودا 3 ماهی هست که حال گلم اصلا خوب نیست و از هر سه ساقه تمام برگهای جدید خصوصا و قدیمی میسوزه. بهش کود دادم قارچ کش دادم اصلا فایده ای نداره. گلدونش رو عوض کردم کرم و حشره نداره. واقعا نمیدونم چیکار کنم اگر ممکنه راهنمایی کنید...

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. اخرین باری که گلدان را تعویض کردید چه زمانی بوده است و اینکه آیا محل نگهداری گیاه تغییر کرده است ؟

۱۴۰۳-۰۲-۱۳ ۲۳:۰۲:۱۸

مریم مقدس

عید گلدونش رو عوض کردم و حدودا یک هفته بعدش بود که دیدم حالش خوب نمیشه جاش رو تغییر دادم گفتم شاید خوب بشه. الانم ازونموقه دائما داره بدتر و بدتر میشه برگهای جدید کوچیکتر و یکی دو روز بعد باز شدن حالت زخم میشه و همونجا خشک میشه و میسوزه

۱۴۰۳-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۶:۲۲

مریم مقدس

منظورم اینه که با اینکه جاش عوض شده و گلدونش تغییر کرده باز فایده ای نداشته و دائما داره بدتر میشه. هر کاری میکنم حالش خوب نمیشه و برگای جدیدش هم خراب میشن

۱۴۰۳-۰۲-۱۳ ۲۳:۲۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان حاوی کوکوپیت و پرلیت باشد ، خاک را تعویض و از خاک برگ استفاده کنید . بین دو آبیاری اجازه دهید خاک بیشتر خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. فعلا اسپری کردن آب روی برگها و هر گونه روش رطوبترسانی را متوقف کنید و گلدان را در محیطی با نور ملایم و تهویه ی عالی قرار دهید. برگهای آلوده را حذف و یکبار از سم قارچ کش استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید. شرایط محیطی را از نظر تهویه بهبود بخشید و رطوبت را کنترل کنید زیرا در غیر اینصورت سمپاشی موثر نخواهد بود.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۳-۰۲-۱۴ ۰۷:۴۵:۱۸

مریم مقدس

اگر بخوام برگهای آلوده رو بردارم باید حدود 90 درصد برگا رو بردارم و اینکه با وجود حال بدی که داره عوض کردن گلدونی که تازه عوض شده خرابترش نمیکنه؟ من یک دوره هفته ای یک بار بهش کود دادم بعد 7 بار گلم برگای جدیدش سالم درمیومد بعد این که خوب شد بهش سم قارچ کش دادم وقتی بهش سم قارچ کش دادم دوباره مث قبل شد و خراب شد. با این تفاسیر نظر شما این هست که همون مراحل رو انجام بدم و گلم خوب میشه؟ چون من واقعا هر کاری لازمه میکنم که گلم خوب بشه

۱۴۰۳-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان مناسب نباشد ناچار هستید که انرا اصلاح کنیدزیرا در غیر اینصورت حال گیاه بدتر خواهد شد . اما اگر خاک باتوجه به کامنتت قبلی ، مشکلی نداشته باشد ، نیازی به تعویض نیست . میتوانید برگها را به مرور جدا کنید . ابتدا برگهایی که آسیب بیشتری دارند را جدا کنید و بعد به مرور برگهای دیگر را ، جدا کنید . اگر شرایط محیطی ، و نگهداری ( خاک، آبیاری، رطوبترسانی ) کنترل نشود استفاده از قارچ کش موثر نخواهد بود .

۱۴۰۳-۰۲-۱۴ ۲۲:۲۱:۴۰

مریم مقدس

ممنون از راهنمایی شما ?

۱۴۰۳-۰۲-۱۴ ۲۲:۵۷:۲۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۳-۰۲-۱۵ ۰۷:۵۲:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@