پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره میرزایی

تعداد سوال: ۱

پژمردگی و زرد شدن گل باخیا ویژه

تعداد بازدید ۱۷۶

چند ماهیه گل باخیا خریدم اوایل شروع ب زرد شدن برگاش بود مشکلم جاشو عوض کردم ی نمه بهتر شد ولی دوباره شروع شد ب زرد شدن برگ الن ی هفته ایی گل برگاش پژمرده شده ب جای لینکه رو ب بالا بره برگا رو ب پایین و اصلا انگار کلا مرده گلدونم عجیب ریختم بهم بابتش

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۵ ۱۲:۴۸:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا گلدان را به مدت یک ساعت در ظرف آب قرار دهید به گونه ای که تا نیمه ی گلدان در آب قرار داشته باشد . نتیجه ی کار را اطلاع دهید.

۱۴۰۳-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۱:۱۸

زهره میرزایی

این کارو انجام دادم هیچ تغییری انجام نشد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۰۲:۱۰:۰۷

زهره میرزایی

سلام دوباره خسته نباشید گل احساس میکنم ی جون تازه کوچیک گرفت .خواستم خواهش کتم ب من بگید کجا نگهش دارم چجوری بهش اب بدم ..هرچیزی ک لازمه بابت این گل بدونم بگید چون دوسش دارم دلم نمیخواد برگاش زرد بشه یا پژمرده بشه ممنونم ازتون نور خونه من تو عکسی ک میفرستم هست میشه بگید کجا بزارمش دیگه اونجوری نمیشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۱۴:۰۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

گیاهتان به شدت تشنه بوده و به همین علت برگها زرد و افتاده و گیاه حالت بیحال داشته ، نامناسب بودن بافت خاک یا ابیاری نادرست از مهمتررن عوامل بیحالیِ گیاه و رروز این مشکل بوده است . اگر گیاه کمی سرحال شده دوباره گلدان را در ظرف آب قرار دهید تا گیاه کاملا سیراب شود. گلدان را در فاصله ی نیم متری از پنجره قرار دهید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در این فصل کاملا سیراب کنید. برگهای زرد را جدا کنید . اگر خاک گلدان بیش از حد سبک است ، آبیاری گلدان را در این فصل و تابستان به همین صورتی که انجام دادید ( یعنی قراردادن گلدان در ظرف آب ) انجام دهید تا گیاه تشنه نماند . البته قبل از آبیاری تست خشک بودن نسبی خاک گلدان فراموش نشود . اگر خاک گلدان خاکبرگ است نیازی به کوددهی نیست . آبیاری که درست انجام شود و نور و تهویه ی محیط کافی و مناسب باشد ، گیاه به خوبی رشد خواهد کرد .

۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۲۲:۵۷:۳۶

زهره میرزایی

سلام دوباره اول اینکه خیلی ممنونم بابت راهنمایی عالیتون ی دنیا ممنون گل من جون گرفته ولی برگاش لبه هاش (حتی اونی ک تازه داره رشد میکنه انگار سوخته چکارش کنم ؟حتی برگاایی ک میخواد رشد کنه هنوز جون نگرفته انگار سوخته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۱۸:۴۱:۳۵

کارشناس شماره ۱

خوشحالیم که نکات را به درستی اجرا کردید . الان محیط گیاه از نظر دما حدودا چند درجه است ؟ آیا در محیط نوسان دما دارید ؟

۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۲۱:۰۴:۰۸

زهره میرزایی

خونمون پنجره بازه تا شب ک ببندیم بابت خواب ..ن شوفاژیی روشنه ن کولر دیدید ک ی روز سرده باد میاد ی روز طبیعی هوا در کل پنجره تهویه هواس هر روز برگاش همشون یا نقطه پایانیس یا کنارش انگار شوخته باشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۲۱:۳۱:۲۵

کارشناس شماره ۱

اگر نوری که از پنجره عبور میکند روی گیاه میتابد ، بهتر است کمی فاصله ی گیاه را از پنجره بیشتر کنید . پوکه های روی سطح خاک را کاملا بردارید تا تهویه ی خاک نیز به خوبی انجام شود .

۱۴۰۳-۰۳-۱۱ ۲۳:۲۱:۵۸

زهره میرزایی

سلام و خسته نباشید چقد نگهداری این گل سخته واقعا .هرکاری گفتید کردم هر روز ی چیزیش میشه الن برگاش میشکنه ..همه انگار خال خال سوخته میشه ی راهی بدید ک انجام بدم ک این گل جون دوباره بگیره میبینمش اذیت میشم ی راه اساسی بدید تو رو خدا خسته شدم ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

ایا روی برگها اب یا چیز دیگری اسپری کرده اید ؟ آیا گلدان نزدیک به محیط آشپزخانه قرار دارد ؟

۱۴۰۳-۰۳-۱۱ ۲۳:۲۳:۲۳

زهره میرزایی

سلام ن چیزی اسپره نشده گلدان روی اوپن اشپزخونه قرار گرفته ک روبرو پنجرس و شما گفتید با نور نیم متری فاصله باشه ..دقیقا هرچیزی گفتید گوش کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۱۲ ۰۰:۴۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

ایا محل دیگری دارید که با همین فاصله ی نوری باشد و نزدیک آشپزخانه نباشد ؟ حتی اتاقِ دیگر ؟

۱۴۰۳-۰۳-۱۲ ۲۰:۳۲:۳۳

زهره میرزایی

سلام تمام راهاییی ک گفتید انجام دادم ولی گلم کاملا از بین رفت کلا داره خشک میشه ..دوتا عکس میزارم روز اولشو و حال النش واقعا ناراحتم اگه میدونستم اینقد سخته نگهداریش حیف ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۰۱:۵۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

سلام بهتر است گیاهان را متناسب با محیطی که دارید خریداری نمایید . گیاهان نیز موجودات زنده هستند و زمانی که شرایط محیطی برایشان مناسب نباشد اسیب خواهند دید . پوکه هایی که در اطراف گلدان قرار داده اید باعث گرم شدن گلدان و ریشه میشود و این کار به گیاه آسیب میرساند . اگر میخواهید گلدانی را در گلدانی شکیل تر قرار دهید نباید اطراف ان را با پوکه یا هر چیز دیگر بپوشانید و اطراف گلدان کوچکتر باید کاملا ازاد باشد . الان گیاه در چه وضعیتی قرار دارد آیا ساقه اش سبز و سالم و سفت است؟ ایا ساقه حالت نرم شدگی هم ، دارد؟

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۰۹:۰۹:۲۴

زهره میرزایی

من موقعه خرید فروشنده نگفت ک سخته نگهداریش خیلی عادی فروخت و توضیح داد عین بقیه نور ببینه میگفت اینقد سخته نمیخریدم ..در مورد ساقه هاش ۲تا ریشه دار دارم یکیش نرم شده ولی یکیش ک برگ داره سفته ولی برگاش سوخته ..الن گلدون کلا در میارم ک کنارش پوکه نباشه ..تو لگن ابم میزارم ببین اینه دردش

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۱:۳۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

با توجه به پوسیدگی ریشه ، بهتر است کلا گیاه را از خاک خارج کردا و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدان را چک کنید.

۱۴۰۳-۰۳-۲۵ ۱۳:۲۰:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@