پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حدیث

تعداد سوال: ۱

گل کروتن ویژه

تعداد بازدید ۱۰۶

سلام وقت بخیر من ۳ هفته پیش گل کروتن رو خریداری کردم و گلدونش رو گفتن عوض نکنم تا دوهفته تا ب محیط خونه عادت کنه بعد تغییرش بدم بعد یک هفته گذشته بود من کود آهن ب گل دادم شب ک اومدم دیدم روی سطح خاک پر از هزارپا هست و خاکش رو کامل عوض کردم جوری ک ریشه گل پیدا بود و بعد یکروز آوردمش داخل خونه الان ۴روزه ک کامل پژمرده شده و انگار داره خشک میشه و هیچ تغییری هم نکرده تو این۴ روز و کامل پلاسیده شده باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۷ ۱۶:۳۳:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . گلدان را بمدت ۴۵ دقیقه در ظرف اب و در محیطی سایه و نسبتا خنک قرار دهید و نتیجه ی کار را اطلاع دهید

۱۴۰۳-۰۲-۲۷ ۲۲:۴۱:۲۸

حدیث

کاری ک گفتید کردم و یک روز ازش میگذره و تغییری ایجاد نکرده هنوز همون جور پژمرده و بی حال هست باید چیکار کرد تا سرحال بشه

۱۴۰۳-۰۲-۲۹ ۰۷:۱۳:۵۶

حدیث

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۹ ۰۷:۱۵:۴۵

کارشناس شماره ۱

گیاهی که تازه خریداری میکنید حداقل تا سه ماه نیازی به کوددهی ندارد . گیاه شما بعلت کوددهی نادرست بیحال شده است خاک را ابشویی کنید تا باقیمانده ی کود از خاک خارج شود . فعلا از هیچ نوع کود یا هر ماده تقویت کننده یا ضد شوک استفاده نکنید. گلدان را در محیطی نسبتا خنک با تهویه ی عالی و نور ملایم قرار دهید تا این شوک را از سر بگذراند .

۱۴۰۳-۰۲-۲۹ ۱۱:۲۶:۳۷

حدیث

سلام وقت بخیر. گل من درست شده اما داره برگاش روزی دو تا سه تاش میریزه چرا اینجوری شده ؟

۱۴۰۳-۰۳-۰۱ ۱۲:۳۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

از زمانی که به گیاه کود دادید چند وقت میگذرد ؟

۱۴۰۳-۰۳-۰۱ ۲۳:۳۴:۲۵

حدیث

۳ هفته میگذره و بعد از اینکه بهش کود دادم کلا خاکش رو عوض کردم چون پر از هزارپا شده بود و خاک جدید ریختم کلا خاک و گلدونش رو جدید کردم

۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۱۶:۴۸:۰۱

کارشناس شماره ۱

یک هفته دیگر نیز صبر کنید و ببینید تغییری در روند ریزش برگها ( توقف یا کند شدن ریزش برگها ) ایجاد میشود یا خیر ؟ اگر بعد از یک هفته تغییری ایجاد نشد مشکل از آبیاری است . از چه خاکی استفاده کردید ؟ لا به لای ساقه و برگها را با دقت بررسی کنید و ببینید اثری از آفت مشاهده میکنید یا خیر؟

۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۲۲:۲۷:۴۶

حدیث

باش مرسی از لطفتون.... از کودبرگ و خاک باغچه ک از خود گلخونه خریده بودم ریختم

۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۵:۲۶

حدیث

موقعی ک میخواستم بکارمش جوری خاکش رو عوض کردم ک حتی تمام ریشه گل پیدا بودو تمام افت هارو ازش جدا کردم و اصلا خاک نداشت

۱۴۰۳-۰۳-۰۲ ۲۲:۴۷:۰۹

کارشناس شماره ۱

جدا شدن خاک از ریشه هم میتواند باعث شوک و بیحالی و اسیب دیدن گیاه شود . باید به گیاه زمان بیشتری بدهید تا کم کم به خاک جدید عادت کرده و در آن ریشه بدواند .

۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۲۱:۰۱:۳۸

حدیث

ممنون از لطف شما

۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۲۳:۲۵:۱۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۳-۰۳-۰۴ ۲۰:۳۰:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@