پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا سلیمانی

تعداد سوال: ۲

گیاه یاس رازقی ویژه

تعداد بازدید ۹۵

یک ماهی هست گیاه یاس رازقی خریدم و رشدش قابله قبول بوده ولی چند وقتی هست پشت برگ بیشتر و کم و بیش این حشرات رو می بینم کنفیدور دو الی سه نوبت هم به خاکش ریختم و هم اسپری می کنم ولی خوب نشده دو تا سوال دارم اول اینکه این گیاه رو چی بهش بزنم و اینکه برای درمان هزار پا دیاکوته خوب هست روی خاک فیکوسم بزنم چون امروز یک هزار پا و مورچه داخل خاک فیکوس دیدم ممنون می سم تر دو رو پاسخ بدید

۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۴:۱۸

سارا سلیمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۹:۵۲

سارا سلیمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۱۵:۳۰:۳۸

سارا سلیمانی

گیاه رو شستم ولی نمی دونم چی سمی بزنم آیا این سوسک هست یا متاسفانه کنه تار عنکبوتی چون الان که گیاه رو شستم علی رغم اینکه در حال گل دادن هست احساس کردم رنگ برگ ها سبز روشن شده و در عکس مشخصه

۱۴۰۳-۰۳-۰۶ ۱۶:۱۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ایا به گیاه کود هم میدهید ؟ هزار پا و مورچه برای گیاه مضر نیستند . اما لارو برخی سوسک ها ، از ریشه ها تغذیه می‌کنند و ممکنست باعث آسیب دیدن گیاه شوند . از سم دیازینون برای از بین بردن سوسک ها استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید. برگها را نیز با سم دیازینون سمپاشی کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۳-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۵:۴۶

سارا سلیمانی

سلام با توجه به عکسی که ارسال کردم کنه تار عنکبوتی نیست؟ از وقتی که گلدان رو کاشتم یک نوبت ۳ ۲۰ دادم که البته قبل دادن این کود کنه ها روی گیاهم بود.الان کنه کش گرفتم آیا نزنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۰۷ ۰۱:۰۶:۴۴

کارشناس شماره ۱

عکس جدیدی که ارسال کردید حاکی از ابتلا گیاه به کنه هم هست که با سم کنه کش ابامکتین میتوانید سمپاشی را انجام دهید اما رنگ برگها ارتباطی به کنه ندارد و میتواند از کمبود یا بیشبود مواد غذایی و یا نوسان دمای محیط یا آسیب دیدگی ریشه باشد . فعلا کوددهی را متوقف کنید . آیا گیاه در هوای آزاد قرار دارد یا محیط بسته و سرپوشیده؟

۱۴۰۳-۰۳-۰۷ ۰۸:۱۷:۲۷

سارا سلیمانی

در داخل تراس هست و پنجره داره ولی از طرف پنجره تا باز هستند ولی خود گیاه رو پشت پنجره ی تراس گذاشتم که افتاب بهش بخوره ولی دقیقا مجاورش پنجره هست که باز هست

۱۴۰۳-۰۳-۰۷ ۰۹:۳۰:۴۴

کارشناس شماره ۱

سعی کنید در اطراف گیاه به اندازه ی کافی فضای خالی وجود داشته باشد. اگر گیاهان دیگری هم در تراس دارید بهتر است گلدانها را نزدیک به هم و بصورت متراکم و انبوه قرار ندهید . برای جلوگیری از شیوع مجدد کنه ، در این فصول که دما رو به افزایش است در زمان ابیاری برگها را نیز مورد شست و شو قرار دهید تا همواره تمیز بماند البته اینکار را عصرها انجام دهید .

۱۴۰۳-۰۳-۰۷ ۱۲:۰۰:۲۳

سارا سلیمانی

سلام من چند دوره با سم ابامکتین گیاهم رو سم پاشی کردم ‌و ۲ الی ۳ نوبت با اب شستم ولی هنوز به طور کامل خوب نشده و هر روز که پشت برگ ها رو می بینم باز می بینم البته با تعداد کمتر این رو هم بگم که چون خاکش مناسب نبود ت این دوران خاکش رو هم عوض کردم و همزمان با تعویض خاک چون خیلی از برگ هاش خسک شده بود کود ۳ بیست دادم ممنون می شم بفرمایید چه کار کنم؟ من این سم رو به همه گیاهانم زدم که بقیه هم مبتلا نشن به صورت دوره ای به همه گیاهانم ۳ بیست و آهن و هسومیک اسید رو بدهم چون نگرانم اونها هم افت بگیرند

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۵:۲۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر، کوددهی زیاد، باعث میشود شیره ی گیاهی در گیاه بیشتر شود و گیاه را در برابر هجوم افات آسیب پذیر تر کند . دیگر نیازز نیست سمپاشی را انجام دهید سهی کنید ابتدا افات را از زیر برگها پاک کنید و مدتی ، شبها ، برگهای گیاه را همزمان با آبیاری شست و شو دهید تا به مرور ، این افت از بین برود .

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۶:۱۸:۲۸

سارا سلیمانی

خیلی ممنون از پاسخگویی شما. والا گل فروشی بهم گفت روی خاک تمام گلدونات خاک کاکتوس بریز تا آفاتی مثله پشه و سوسک و...نگیرن و من هم روی خاک تمام گلدانهای مثله فیکوس و اگلونما و اسپاتی فیلوم و... ریختم نمی دونم اینکار درست بود یا نه؟ وگفتن هیومیک اسید رو هر ۴۵ روز یکبار و آهن رو هر ماه و ۳ بیست رو هر دو هفته یکبار به تمام گیاهانم بده. اینکارو انجام ندهم؟ از طرفی آب پاشی و غبار پاشی منجر به بیماری قارچی گیاهانم نمی شه؟

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۶:۴۱:۲۷

کارشناس شماره ۱

خیر کوددهی در این شرایط فعلا صلاح نیست . ابامکتین را باید روی گیاه و آفت اسپری میکردید تا افت از بین برود نه بر روی خاک . غبارپاشی و شست و شو را نیازی نیست هرروز انجام دهید . هر چند وقت یکبار انرا انجام دهید تا غبار روی برگها ننشیند . اگر محیط تهویه ی خوبی داشته باشد و فاصله ی بین گلدانها زیاد باشد و گلدانها بصورت متراکم و انبوه چیده نشده باشند، مشکلی از نظر بیماری قارچی ایجاد نخواهد شد مگر اینکه نکاتی که بین شد به درستی اجرا نشود .

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۶:۵۵:۴۸

سارا سلیمانی

ببخشید سم رو به خود گیاه زدم. خاک کاکتوس رو روی خاک تمام گیاهانم زدم تا احتمال افت کم بشه اینکار آسیبی به گیاهانم نمی زند؟ خیلی ممون

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۷:۰۲:۲۹

کارشناس شماره ۱

خاک کاکتوس را نباید به خاک گلدان این گیاهان اضافه کنید . اگر میخواهید به گلدانی خاک اضافه کنید باید از ترکیب همان خاکی استفاده کنید که در گلدان ریخته شده و گیاه در ان کاشته شده است .

۱۴۰۳-۰۳-۱۶ ۱۹:۳۱:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@