پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Sama

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن خاک بنسای ویژه

تعداد بازدید ۱۹۰

سلام وقت بخیر ببخشید من گل بنسای خریدم چند ماه پیش از اون موقع فقط هفته ای یک بار بهش آب میدادم ولی از چند روز پیش شروع کرد به ریختن برگ هاش الانم که خاکش رو نگاه میکنم خاکش کلا سیاه رنگ شده برگ هاشم ضعیفه میخواستم بدونم چجوری باید درستش کنم و اینکه نگه داریش چجوریه

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۱۴:۱۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۱۸:۵۴:۱۴

Sama

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۰:۳۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

گلدان را به محیطی با نور و تهویه ی عالی منتقل کنید. بهتر است گلدان در کنار پنجره ی نورگیر قرار داشته باشد. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید و در این فصل گیاه را سیراب کنید. حداقل یک سوم از عمق خاک باید نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را آبیاری نمایید و به اندازه ای در گلدان آب بریزید که چند قطره از ته گلدان خارج شود. آبِ زیرگلدانی را همواره خالی کنید. فعلا تا توقف ریزش برگها از هیچ نوع ماده تقویتی استفاده نکنید.

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۱:۱۲:۱۰

Sama

بعد اینکه خاک گلدان سیاه شده اون مشکلی نداره

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۱:۱۶:۴۰

کارشناس شماره ۱

ایا روی سطح خاک ، کپک یا سفیدک هم مشاهده میکنید؟

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۱:۴۱:۳۳

Sama

خیلی کم

۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۱:۴۶:۲۹

کارشناس شماره ۱

علت سیاه شدن خاک ، رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب است . میتوانید زمانی که خاک گلدان نسبتا خشک است ی‌کبار از سم قارچ کش استفاده کنید یا اینکه یک لایه از سطح خاک را بردارید و خاک تازه جایگزین کنید (خاک جدید از نظر بافت و ترکیبات ، باید مانند خاک قبلی باشد ) با قرار دادن گلدان در محیطی با تهویه ی خوب و کنترل رطوبت و آبیاری، این مشکل حل خواهد شد.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۳-۰۳-۱۴ ۲۲:۱۰:۰۹

Sama

سلام خسته نباشید ببخشید من از این محلول برای گیاهم استفاده کردم ولی درست نشد بد تر هم شد میشه راهنمایی کنین که چیکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۱ ۰۰:۵۴:۲۶

کارشناس شماره ۱

آبیاری را به اندازه‌ی کافی انجام میدهید؟ آیا گیاه در محیط کاملا بسته قرار دارد ؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۱ ۱۹:۱۱:۵۳

Sama

سلام آب یاری هفته ای یک بار به طوری که سینی زیر گلدون آب جمع میشه نه در محیط بسته قرار نداره خونمون ویلایی هستش جلوی در ورودی گذاشتمش

۱۴۰۳-۰۴-۲۱ ۱۹:۳۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

گلدان را به محیطی پرنور منتقل کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد این روزها با توجه به گرمای هوا هفته‌ای یک بار آب فاصله ی زیادی است اگر خاک دریر خشک میشود خاک را تعویض و در حین تعویض خاک وضعیت ریشه ها را چک کنید. آب زیرگلدانی را همواره خالی کنید.

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۰۳:۳۸:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@