پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اسکندری

تعداد سوال: ۱

سلام روزتون بخیر من یه گیاه بن سای دارم چندوقته ریزش برگ داره البته زرد میشن بعد میریزن، امروز دیدم ساقش چروک شده دست زدم دیدم پوک شده فکر کنم پوسیده چیکارش کنم سرحال بشه ویژه

تعداد بازدید ۱۲۱

تقریبا۴،۵ ماهه این بن سای خریدم،به من گفتن هر ۲۰،۲۵ روز بهش آب بدم، اول توی خونه بود پشت پنجره بعداز چند وقت دیدم چندتا از براش داره زرد میشه،الان یکی دو ماه میشه گذاشتمش توی حیاط زیر نور مستقیم خورشید نیست.ولی تقریبا تمام برگاش ریخته و ساقش هم پوک شده، گلدونشم شیشه ایه جایی نداره که آب ازش خارج بشه،چیکارش کنم درست بشه، این گل خیلی برای من عزیزه پسرم برای روز مادر برام خریده

۱۴۰۳-۰۴-۰۸ ۰۹:۲۳:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . لطفا عکس گیاه را ارسال کنید.

۱۴۰۳-۰۴-۰۸ ۱۰:۴۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۲:۵۸:۵۸

کارشناس شماره ۱

گیاه را از گلدان شیشه ای خارج کنید و در خاک مخصوص بونسای و گلدان پلاستیکی رنگ تیره، بکارید . قبل از کاشت مجدد ، وضعیت ریشه را چک کنید و اگر ریشه دچار پوسیدگی یا آسیب بود قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و بعد گیاه را بکارید. گلدان را در محیطی با نور زیاد و تهویه ی خوب قرار دهید و آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. گلدانهای شیشه ای اصلا برای کاشت گیاه مناسب نیستند ، اگر ریشه کاملا از بین رفته باشد و یا تنه کاملا پوک و یا نرم شده باشد و آوند گیاه از بین رفته باشد متاسفانه گیاه از بین خواهد رفت . در غیر اینصورت دوباره ریشه زایی انجام شده و سبز خواهد شد.

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۳:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@