پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آوا پاکیزه منش

تعداد سوال: ۱

گیاه آمستل برگ ریزی دارد ویژه

تعداد بازدید ۶۷

سلام من حدود دو هفتست که این گیاه رو خریداری کردم اما هرروز روزی ده الی پانزده برگ ازش میریزه ابیاریم خفته ای یکبار بوده و نور زیاد اما عیر مستقیم از طبقه شیش و‌ پنجره جنوبی بهش میتابه کولر خونه گازیه و معمولا هم روشن هست

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۱۴:۲۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر با توجه به سایز گیاه، فضای مناسبی را برایش در نظر نگرفته اید . گلدان را به کنار پنجره ی جنوبی منتقل کنید . در شبانه روز چند ساعتی پنجره ها را برای تهویه، باز بگزارید . گیاه نباید در معرض جریان هوای کولر بصورت مستقیم قرار داشته باشد. آبیاری باید در زمانی انجام شود که خاک نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در این فصل سیراب کنید. افراط و تفریط در آبیاری و نور و تهویل ی ناکافی محیط و نوسانات دمایی از مهمترین عوامل ریزش برگها هستند . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۱۵:۲۸:۰۱

آوا پاکیزه منش

۱ لیتر نیاز به قارچ کش نداره؟ من محلول روغن‌ولک دارم نیاز نیست استفاده شه؟ و اسپری آب روی برگ ها نیاز نیست؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۱۵:۳۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

فعلا مهمترین چیزی که برای این گیاه حیاتی است بهبود شرایط محیطی است . نیاز به روغن و هیچ چیز دیگر نمیباشد . به غبار پاشی نیاز دارد اما بهتر است در این فصل ، به جای غبارپاشی ، هر چند وقت یکبار، همزمان با آبیاری، برگها را نیز شست و شو دهید و به اصطلاح گیاه را حمام کنید. سنگریزه ها ی روی سطح خاک را نیز بردارید . در اطراف این گیاه ( در تمام جهات) حداقل باید نیم متر فضای خالی وجود داشته باشد .

۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۱۵:۵۱:۰۹

آوا پاکیزه منش

الان جای درستیه؟ خیلی ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۱۶:۱۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

نورگیر کوچک است . مدتی گیاه را در همین مکان نگه دارید ، و ابیاری و تهویه را طبق نکاتی که در کامنت قبلی بیان شد کنترل کنید . اگر ریزش برگها کمتر و یا متوقف شد ، گیاه را در همین مکان نگهدارید اما اگر ریزش برگها شدت پیدا کرد ، محیط با گیاه سازگار نیست و باید گیاه را به محیطی مناسبتر منتقل کنید .

۱۴۰۳-۰۴-۰۹ ۲۳:۱۶:۵۸

آوا پاکیزه منش

سلام خسته نباشید من‌ دو هفتست این گیاه و خریداری کردم باهاتون مشورت کردم حالا فقط پانزده الی بیست برگ روی درختچه مانده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۱ ۱۸:۵۵:۲۱

کارشناس شماره ۱

گیاه با محیط سازگار نبوده برای همین دچار ریزش برگ شدید شده است آیاگیاه را به فضای آزاد منتقل کردید ؟ تصویر گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۴-۱۱ ۲۱:۱۵:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@