پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر جهانگیر

تعداد سوال: ۲

زرو و خشک شدن پیله موآ ویژه

تعداد بازدید ۸۷

سلام وقتتون بخیر من ۶،۷ ماهه این گیاه رو‌خریدم اوایل ک خریدم یهو شروع کرد ب زرد شدن و ریختن برگ‌هاش ک گفتن طبیعیه بخاطر تغییر شرایط محیطی بوده خوب شد اما هرازگاهی برگ‌هاش زرد میشن و میریزن خود بخود آبیاریش هم هر ۷٫۸ روز انجام میدم اما در حدی نیست ک اب ازش خارج بشه

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۲۹:۱۴

سحر جهانگیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۳۵:۰۳

سحر جهانگیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۳۶:۵۰

سحر جهانگیر

درب تراس هم جنوبی هست دوهفته پیش بهش آمینو اسید دادم هفته پیش هم یک کود بهم دادن گفتن ب همه گل ها میتونم بدم پنج‌میل تو یک شیشه ۱/۵ لیتری دادم بهش الانم خاکش کاملا خشک شده ک اینجوری شده گفتم بپرسم چی باید بدم ک زرد شدن و خشک شدناش متوقف بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۴۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . محیط نگهداری گیاه اصلا مناسب نیست . آیا قبل از آبیاری خاک را از نظر خشکی تست میکنید؟ آیا جنس گلدان پلیمری است ؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۶:۱۶:۱۲

سحر جهانگیر

بله از نظر آبیاری همیشه اول تست میکنم بعد آبیاری میکنم همیشه هم میذارم کامل خشک بشه خاک گلدون جنس گلدون هم سفالی هست

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۶:۲۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

با توجه به سایز گیاه ، باید فضای بیشتری را برای گیاه در نظر بگیرید . حداقل از تمام جهات ، ۵۰ سانت در اطراف گیاه باید فضای خالی وجود داشته باشد . تهویه ی نامناسب محیط و نوسان دمای محیط و یا افراط و تفریط در آبیاری باعث زرد شدن و ریزش برگها میشود . فعلا کوددهی را متوقف کنید و آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد با توجه به سایز گیاه اجازه دهید حداقل یک سوم از خاک گلدان در عمق نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید و گیاه را در این فصل کاملا سیراب کنید طوری که اب از زیر گلدان خارج شود . سعید کنید کوددهی را زمانی که دمای هوا بالاست انجام ندهید . گیاه روبروی کولر قرار نداشته باشد .

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۳:۱۳:۴۷

سحر جهانگیر

چشم نیاز ب آمینواسید و چیزی دیگه ای نیست؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۳:۱۶:۲۶

سحر جهانگیر

برنامه کوددهیش هم لطف میکنید بهم بگید؟ چه زمانی و چه چیزایی بهش بدم چون از وقتی خریدم اصلا برگدهی خوبی نداشته

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۳:۱۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

آمینواسید نیاز ندارد . اولین شرط برگدهی آبیاری و نور کافیست . اگر با رعایت این دو مورد و همچنین مناسب بودن بافت خاک ِ گلدان و همچنین سایز مناسب گلدان ، باز هم برگدهی انجام نمیشود میتوانید از کود سه بیست هر سه هفته یکبار از اول بهار تا اوایل پاییز استفاده کنید. فقط در اوج گرمای تابستان کوددهی را متوقف و بعد از برطرف شدن گرما دوباره ادامه دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۳:۲۸:۵۱

سحر جهانگیر

سلام وقتتون بخیر من هنوز گل پیله موآم برگاش زرد میشه ومیریزه چیکارش کنم؟?? محیطش آوردم جلوتر ک ب دیوار نچسبه

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۴:۵۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام عکس کامل گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۵:۳۹:۵۴

سحر جهانگیر

هرکار میکنم بفرستم ارور میده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۶:۱۹:۵۱

کارشناس شماره ۱

هنوز محیط گیاه مناسب نیست . گیاهی با این سایز نباید در فضای اینچنینی قرار داشته باشد .

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۶:۳۹:۰۵

سحر جهانگیر

یعنی فقط زرد شدناش بخاطر همینه؟ فقط یک طرفش ب دیوار نزدیکه سه جهت دیگش جریان هوا برقراره میشه کامل راهنمایی کنید

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۷:۰۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

بهتر است گیاهان را از نظر سایز و نوع و گونه ی گیاه ، متناسب با محیطی که دارید خریداری نمایید . محل نگهداری این گیاه با این سایز اصلا مناسب نیست و این گیاه به فصای بیشتری نیاز دارد . وقتی فضای گیاه مناسب نباشد دما در آن قسمت بالاتر است و تهویه به خوبی انجام نمیشود بنابراین زمانی که گیاه اب کم دریافت کند برگها زرد شده و میریزند و اگر آب زیاد دریافت کند با دما ی بالا گیاه و ریشه دچار پختگی شده و دچار زردی و ریزش برگ و همچنین شیوع آفاتی مانند شپشک آردآلود یا قارچ میشود .

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۱۹:۳۲:۴۴

سحر جهانگیر

چیزی لازم هست بدم که زرد شدن و خشک شدن قطع بشن؟ جاشو عوض میکنم حتما اما پشت پنجره نباید باشه ؟؟

۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۲۱:۴۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله چون گیاه ابلق است حتما به نور کافی نیاز دارد و در صورت کافی نبودن نور ، رنگ برگها از حالت ابلق خارج شده و سبز خواهد شد .البته خشک و زرد شدن نوک برگها به نور ارتباطی ندارد و برای برطرف شدن این مشکل ، باید مواردی که در کامنتهای قبل بیان شد ، مورد توجه قرار بگیرد . در مورد تغذیه ابتدا اجازه دهید وضعیت گیاه به ثبات برسد و بعد میتوانید ماهی یکبار گیاه را با کود کلات آهن تغذیه کنید . کوددهی را در زمستان قطع کنید . آیا گیاه در اوقاتی از روز در محیطی کاملا بسته قرار دارد ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۳-۰۵-۱۷ ۲۲:۵۴:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@