پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدیه سادات نوروزی اصفهانی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن و بی حالی گیاه نماتانتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۸

سلام و وقت بخیر من حدود سه ماه پیش یه گلدون نماتانتوس گرفتم زیر لامپ رشد نگهداری میشد تا اینکه دیدم یکم برگهای زیریش خشک و بی حال شده براش جزیره درست کردم و جداشو عوض کردم گذاشتم کنار پنجره شمالی افتاب سر صبح رو داره اما متاسفانه روند بی حالی و خشک شدنش ادامه داره هفته پیش ابیاری شده اما خاکش خشک نمیشه از سلامت خاک و زهکشی اش مطمئنم ماه گذشته یکی از گیاهام قارچ گرفته بود نگرانم نکنه این هم گرفته باشه

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۰۵:۲۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۱۶:۰۹:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر عکس گیاه بارگزاری نشده لطفا دوباره ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۰:۵۸:۴۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۱۵:۱۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۱۵:۴۰

امیدوارم اینبار لود بشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۰۵:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

گیاه به شدت ضعیف شده . نوری که گیاه دریافت میکرده کافی نبوده و به مرور باعث رشد علفی و ضعف گیاه شده است . سرشاخه ها را هرس کنید و گلدان را به محیط پرنور با تهویه ی خوب منتقل کنید اندازه ی گلدان هم برای گیاهی با این سایز بزرگ است و بهتر است گلدان کوچکتر باشد . نور کم ، تهویه ی نامناسب محیط و افراط و تفریط در آبیاری از مهمترین عوامل آسیب دیدن گیاه است . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را آبیاری نمایید توجه داشته باشید که بزرگ بودن سایز گلدان نسبت به حجم گیاه ، میتواند مشکلاتی را از نظر دریافت آب ، برای گیاه ایجاد کند . اگر خاک خشک نمیشود یا زهکشی گلدان درست عمل نمیکند یا اینکه بافت خاک ، مناسب نیست . البته بزرگ بودن گلدان و تهویه ی نامناسب محیط نیز میتواند از جمله عوامل خشک نشدن خاک گلدان باشد آیا گیاه روبروی کولر قرار دارد؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۰:۱۵:۲۳

گیاه خیلی پرپشتی بود منتها انقد هی خشک شد که الان سایز گلدانش بزرگ شده براش کنار پنجره ست که تو روز بازه و از نظر تهویه مشکلی نداره جلوی کولر نیست اما کولر هم اگه روشن بشه جلوی گیاه پارچه زیر پرده ای کشیده میشه زیر لامپ رشد گیاه با فاصله نیم متر از تاج گیاه نورش کافیه؟ من زیر این لامپ آنتریوم نگهداری میکنم که خدا رو شکر سالمه و برگ جدید هم داده طبق عکس قبلا جای قاشقی بود الان به نظرتون طبقه بالا بذارمش جاش خوبه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۱:۲۵:۵۵

با توجه به اینکه گلدون کمتر از سه ماه پیش عوض شده اگه الان عوضش کنم مشکلی براش به وجود نمیاد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۳:۳۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

اگر در زمان تعویض ، خاک اطراف ریشه جدا نشود مشکلی پیش نمی آید اما با توجه به وضعیت گیاه، احتمال آسیب دیدگی در ریشه نیز ، وجود دارد . اگر ریشه اسیب دیده یا سیاه شده بود قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید و بعد گیاه را در گلدان جدید ، بکارید . طبقه ی بالا از نظر تهویه برای این گیاه مناسب نیست . البته کلا گیاهانی که در قفسه یا شلف های چند طبقه قرار میگیرند به مرور دچار آسیب میشوند و بهتر است در این مکانها نگهداری نشوند .

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۳:۴۹:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@