پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا بهرامی

تعداد سوال: ۱

دیفن باخیا و زرد شدن کل برگها ویژه

تعداد بازدید ۷۸

سلام خسته نباشید من یه گل دیفن باخیا دارم وتقریبا بزرگ هم هست دوساله دارمش وخیلی خوب رشد میکنه عالیه ولی این چند وقت متوجه شدم ک کل برگهاش دارن زرد میشن و نمیدونم از چه کلا ۱۳ تا برگ داره کل برگهای از کنار دارن زرد میشن تورو خدا بگین از چیه واقعا دارم از ناراحتی میمیرم چون خیلی دوسش دارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۱۸:۵۷

زهرا بهرامی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۲۲:۱۴

زهرا بهرامی

این هم بقیه عکس های گل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۷:۵۱

زهرا بهرامی

تصویر گل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۹:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است و آیا در این مدت خاک یا گلدان تعویض شده است ؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۰:۴۷:۰۶

زهرا بهرامی

آبیاری قبلا هر ۵ روز بهش آب میدادم ولی این چن مدت یکم قاطی شد ولی سعی می‌کردم هر موقعه ک خاکش خشکه بهش آب بدم خاکشو کلااین دوسال عوض نکردم توی گلخونه ک خریدم همونجا عوض کردن همونه ولی روی خاکش دوباره خاک تازه ریختم امروز هم یکم خاکش برداشتم از بالا تقریبا به ریشه رسیدم و دوباره خاک تازه ریختم روش ترسیدم کلا خاکش عوض کنم و قبل اینکه اینطوری بشه کود سه ۲۰ بهش دادم با کود جلبک دریایی حالا نمیدونم بخاطر این کودها اینطوری شده یا قبلا اینطوری بوده اینم بگم ک من هر دو کودو با هم توی ۳ لیتر آب قاطی کردم و طی ۳ هفته ۳لیتر بهش دادم قبلا بهش کود سه ۲۰ داده بودم ولی این اولین بار بود ک کود جلبک دریایی بهش دادم من قم زندگی میکنم واینکه هوا گرمه ما هم تقریبا اکثر موقع کولر گازی روشنه ولی به گل اصلا کولر نمیزنه اما گل کنار پنجره هستش میتونه بخاطر آفتاب اینطوری شده باشه ؟خواهش میکنم کمکم کنین من گلم خیلی دوس دارم و اصلا نمیخوام خراب بشه واز نوک برگ هم خیلی کم انگار داره خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۱:۲۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

اکثر گیاهانی در خاکبرگ کاشته میشود اصلا نیازی به کوددهی با کودهای شیمیایی ندارند مخصوصا گیاه دیفن باخیا که گیاهی پرتوقع نیشت . همین که نور کافی به گیاه برسانید و آبیاری را درست و کافی انجام دهید و تهویه ی محیط خوب باشد ، به خوبي رشد خواهد کرد . کوددهی را متوقف کنید زیرا بیشبود کود نیز میتواند به گیاه آسیب برساند. چون از کودها استفاده کرده اید ممکنست تا گیاه این شوک را از سر بگذراند چند برگ دیگر را نیز از دست بدهد. اما به مرور روند زردی برگها متوقف شده و وضعیت گیاه به ثبات می رسد. گلدان را در محیطی با تهویه ی خوب و فعلا نور ملایم و نسبتا خنک قرار دهید. روبروی کولر قرار نداشته باشد. آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در این فصل سیراب کنید . آب زیرگلدانی را همواره خالی کنید و زیرگلدانی را خشک و تمیز نگه دارید. بعد که وضعیت گیاه به ثبات رسید میتوانید آن را به محیطی پرنور تر منتقل کنید. اگر سایز گلدان بزرگ است اجازه دهید حداقل یک سوم از خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. مخلوط کردن کودها و سم ها با هم ، گیاه را دچار مسمومیت میکند .

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۲:۱۳:۱۶

زهرا بهرامی

خیلی ممنون فقط یه سوال دیگه اونم اینکه من هر ۵ روز دوتا لیوان فرانسوی بهش آب میدم آیا کافیه بیشتر یا کمتر ندم ؟مخصوصا توی این هوای گرم. و اینکه دوتا لیوان آب میریزم اصلا از زیر گلدان آبی خارج نمیشه زیر گلدان چک کردم اصلا زهگیرش بسته نیس ولی آبی خارج نمیشه عکس گدان هم براتون میزارم ببینید واینکه آیا الان کنار پنجره هستش اونجا بمونه یا جای دیگه بزارمش ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۲:۲۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

عکس بارگزاری نشده است . با توجه به اینکه در فصل گرم و فصل رشد گیاه قرار داریم برای اینکه با خیال راحت آبیاری را انجام دهید حتما طبق مواردی که در کامنت قبل بیان شد ( خشکی خاک) را مدنظر قرار دهید. و بعد به اندازه ای آب در گلدان بریزید که آب از زیر گلدان خارج شود. بعد از تخلیه ی کامل آب از ته گلدان ، آب جمع شده در زیرگلدانی را خالی کنید و آنرا خشک نگه دارید . گاهی اوقات دو لیوان آب فقط سطح خاک را خیس میکند و به ریشه به اندازه ی کافی آب نمی‌رسد بنابر این برای اینکه در این فصل با خیال راحت آبیاری را انجام دهید ابتدا خاک را تست کنید و زمانی که حدودا یک سوم از خاک گلدان نسبتا خشک بود گیاه را سیراب کنید. میتوانید برای تست خشکی خاک در عمق ، از سيخ چوبی استفاده کنید . هر چه زهکشی بافت خاک بهتر باشد ، خاک زودتر خشک میشود و هرچه بافت خاک سفتتر باشد دیرتر . و همچنین گلدانهای کوچکتر که کم عمق تر هستند ، نسبت به گلدانهای بزرگ و عمیق ، زودتر خاکشان خشک میشود . دمای محیط و زهکشی گلدان و جنس گلدان نیز در خشک شدن خاک موثر است که باید به تمام این نکات توجه کرد . بنابراین نمیتوان برای آبیاری ، روز تعیین کرد . ملاک خشک بودن نسبی حاک گلدان است .

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۲۳:۳۴:۳۹

زهرا بهرامی

خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون من چطوری میتونم عکس گلدون وجایی ک گلم قرار داره رو براتون بفرستم اینجا انگار بارگذاری نمیشه هر چی میفرستم .

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۵:۲۸:۳۰

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید.

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۹:۴۹:۰۷

زهرا بهرامی

سلام من عکس گل رو از واتساپ براتون فرستادم لطفا نگاه کنید ممنون .

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۲۳:۴۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۵ ۲۱:۵۴:۰۵

کارشناس شماره ۱

گلدان زیادی به دیوار نزدیک است انرا از پنجره و دیوار کمی فاصله دهید به گونه ای که اطراف برگ کاملا ازاد باشد و در آن کنج قرار نداشته باشد .

۱۴۰۳-۰۵-۰۵ ۲۱:۵۶:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@