پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

صفورا نریمانی

تعداد سوال: ۱

علت چروک شدن قسمتی از تنه‌ی بنسای جنیسینگ ویژه

تعداد بازدید ۱۶۰

سلام وقت بخیر من حدودا از دو هفته پیش متوجه شدم که برگ‌های تقریبا تازه جوانه زده ی بنسای جنیسینگم اول کمی رو به زردی رفته و بعد یه هاله های خیلی خیلی کم رو به سیاهی داخلش پیدا بود و میفتاد و امروز دیدم که تنه ی جنیسینگ که سه شاخه دارد یکی از پایه هاش چروک شده و داره پوک میشه چیکار کنم تو خواهشنا راهنمایی کنید خراب نشه😔😥

۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۰۰:۳۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۱۵:۱۴:۲۱

صفورا نریمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۳:۳۹

صفورا نریمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۴:۴۷

صفورا نریمانی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

افراط و تفریط در آبیاری و تهویه ی نامناسب محیط باعث بروز این آسیب شده است. گیاه را از خاک خارج کنید. اگر ریشه پوسیده باشد متاسفانه گیاه از بین خواهد رفت . اما اگر ریشه سالم باشد اجازه دهید چند ساعت گیاه خارج از خاک بماند تا رطوبت اضافی را از دست بدهد و بعد گیاه را در گلدانی کوچکتر و در خاک تازه ، بکارید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و گلدان را در محلی پرنور با تهویه ی خوب قرار دهید.

۱۴۰۳-۰۵-۰۶ ۲۳:۴۸:۲۴

صفورا نریمانی

نور محل که خوبه و اینکه آبیاری رو زمانی که خاک گلدان خشک شده انجام میدم و گلدان هم از زمان خریداری که حدودا یکسال است همین اندازه بوده الان دستور می‌دید که برای این قسمت خراب شده چکار کنم همین جوری بمونه موضوع مهم اینه

۱۴۰۳-۰۵-۰۷ ۰۰:۵۳:۰۶

کارشناس شماره ۱

ابتدا گیاه را از خاک خارج کنید و وضعیت ریشه را چک کنید اگر ریشه سالم بود میتوانید این قسمت را که آسیب دیده جدا کنید اما اگر ریشه پوسیده شده باشد متاسفانه گیاه از بین خواهد رفت.

۱۴۰۳-۰۵-۰۷ ۰۶:۰۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@