پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سپیده مرادی

تعداد سوال: ۱

سلام ویژه

تعداد بازدید ۸۷

من یک بنجامین ابلق دارم که برگ هاش دچار لکه های کرم رنگ شده بود و به نظرم رسید که دچار قارچ شده و در سه نوبت به فاصله 10 روز از قارچ کش کاربندازیم+ ایپرودیون استفاده کردم و هر بار نیم ساعت بعد از اسپری برگ هارو با آب جوشیده تمیز کردم اما بعد از دوره سوم خیلی بدتر شده .... نمی دانم روش کارم مناسب نبوده یا اصلأ مشکل قارچ گرفتگی نداشته لطفاً راهنمایی بفرمایید .

۱۴۰۳-۰۵-۰۹ ۱۶:۴۶:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۵:۱۰

سپیده مرادی

سلام عکس رو چطور براتون بفرستم ، تلگرام دارین ؟

۱۴۰۳-۰۵-۱۰ ۱۵:۲۸:۱۹

کارشناس شماره ۱

لطفا عکس را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا در سایت بارگزاری شود.

۱۴۰۳-۰۵-۱۰ ۲۱:۵۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است و محیط گیاه از نظر نور و تهویه چه وضعیتی دارد؟

۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۱۳:۲۱:۱۷

سپیده مرادی

سلام ، وقت بخیر هفته ای دو بار آبیاری می شود . جزیره دارد و به سمت پنجره جنوبی قرار داده شده است ، و پنجره اتاق و مقابل آن در پذیرایی همیشه باز است ولی اتاق خیلی گرم بود و من مجبور شدم زیاد مه پاشی کنم با آب جوشیده . آبیاری هم با آب جوشیده انجام می شود الان چون هوای پذیرایی خنک تر بود گلدان را جابجا کرد برگها حالت خوشه خشک می شود . ممنون

۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۱۷:۰۰:۳۲

کارشناس شماره ۱

محیط نوسان دما دارد و تهویه مناسب نیست . برای رطوبترسانی قراردادن جزیره برای گیاه کافیست . بنجامین به محیطی با تهویه ی عالی نیاز دارد . و تهویه ی محیط باید بصورت یکنواخت باشد یعنی موقعیت گیاه نباید به گونه ای باشد که گاهی اوقا در محیط بسته باشد و گاهی اوقات تهویه انجام شودو مطلوب باشد . این موضوع در مورد اکثر گیاهان آپارتمانی صادق است اما در مورد گیاهانی مانند فیکوس ها و باباادم و ... باید به این موضوع توجه بیشتری شود زیرا این گیاهان نسبت به نوسان دما و تهویه ی نامناسب محیط فورا واکنش نشان میدهند . آبیاری این گیاه را نیز باید زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و شاید در اوقات گرم سال مخصوصا اگر گلدان کوچک باشد گیاه به آبیاری روزانه نیاز داشته باشد اما این مورد هم بستگی به عواملی مثل جنس گلدان و بافت خاک و دمای محیط و سایز گیاه دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد . اما بهترین ملاک برای تعیین زمان آبیاری ، خشک بودن نسبی خاک گلدان است که باید در ان زمان که خاک نسبتا خشک است ، مخصوصا در این فصول گرم گیاه کاملا سیراب شود .

۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۱۹:۲۹:۳۱

سپیده مرادی

سلام قبل از آبیاری همیشه خاک را بررسی می کنم و پنجره اتاق و پنجره روبروی آن که باعث جریان هوا می شود حتی وقتی منزل نباشم باز میگذارم ، البته گرمای اتاق زیاد بوده ، اکنون چه کاری باید انجام بدهم و آیا گیاه دچار قارچ شده بوده یا خیر ؟ ممنون از راهنمایی شما

۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۲۰:۱۸:۲۴

سپیده مرادی

آبیاری هم در حدی است که مقداری آب از زهکش گلدان خارج شود .

۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۲۰:۲۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

این سوختگی برگ بیماری قارچی نیست . سوختگی ناشی از آسیب دیدن ریشه در اثر رطوبت و دماست . برگهای آسیب دیده را جدا کنید. و گلدان را طبق موارد بیان شده در محیطی با شرایط مناسب قرار دهید . باید کمی به گیاه زمان بدهید تااز این شوک عبور کند . اگر مشاهده کردید که گیاه به شدت شروع به ریزش برگ کرد . حتما گیاه را از گلدان خارج کرده و وضعیت ریشه را چک کنید. ممکنست گیاه کمی ریزش داشته باشد ( در اثر شوک) و یا تعداد دیگری از برگها دچار سوختگی شوند که این طبیعیست اما با بهبود شرایط محیطی و کنترل رطوبت و دما و تهویه ، به مرور باید روند آسیب کند و متوقف شود . وقتی وضعیت گیاه به ثبات رسید دوبار با فاصله ی دو هفته به گیاه کود کلات آهن بدهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۲۲:۳۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

مکان نگهداری گیاه مناسب نیست . گلدان را بصورتی قرار دهید که حداقل ۵۰ سانت از هر طرف گیاه ، فضای خالی وجود داشته باشد .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۱۳ ۲۲:۴۳:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@