پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

م میرزاای

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۶۴

سلام بعد از تعویض گلدون رشد گیاه متوقف شد،چند روز پیش خاک رو هم زدم دیدم پر از کرم شبیه هزار پاس گل رو از خاک دراوردم دیدم ریشه همه از بین رفتن و چند تام له شده مونده بریدمشون و گذاشتم تو اب و دارچین چیکار کنم بذارم تو اب بمونه ریشه بزنه یا ریشه زا بزنم بذارم تو خاک ؟ امکان از بین رفتن گل زیاده؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۰۱:۰۱:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آیا اوند ساقه ( از قسمتی که قطع کردید) کاملا سالم است؟ آیا لکه ی قهوه ای در باقت ساقه مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۱۰:۰۵:۴۵

م میرزاای

قسمت انتهایی ساقه سبزه انتهاش قهوه ای بود که بریدم ولی ریشه ها کمی قهوه ای هستن البته ریشه ای باقی نمانده کوتاه در حد ۵،۶ سانت از ساقه زده بیرون

۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۱۰:۱۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

برگها را به صورتی که علامت زده شده برش بزنید . ساقه را در اب قرار داده و یک تکه زغال در آب قرار دهید و اب را هرروز تعویض کنید . از هیچ نوع کود و یا تقویت کننده ای در آب استفاده نکنید. گلدان حاوی اب را در محیطی با دمای یکنواخت ( نسبتا خنک، با تهویه ی خوب ) قرار دهید . گلدان روبروی کولر قرار نداشته باشد. وقتی گیاه شروع به ریشه زایی جدید بر روی ساقه نمود و وقتی ریشه ها حدودا دو سانت شدند گیاه را به خاکبرگ ( که حاوی کوکوپیت و پرلیت نباشد) منتقل کنید. بهتر است در هنگام کاشت در خاک ، در کنار گیاه قیم خزه ای قرار دهید تا هم گیاه ایستایی داشته باشد و هم اینکه گیاه رشد بهتر و سریعتری پیدا کند .

۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۱۳:۱۷:۱۵

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۱۴:۱۶:۰۲

م میرزاای

دو تا برگ رو اکجا ببرم بقیه ساقه رو چیکار کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۲۰:۱۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

برگ را از همانجایی که در تصویر قبلی علامت زدم ببرید . ساقه را هم تا جایی که بافت داخلی گیاه (آوند) سالم باشد و هیچ لکه ی قهوه ای در بافت داخلی ، مشاهده نشود برش بزنید . سعی کنید آب گلدان همواره تمیز و شفاف باشد و تغییر رنگ ندهد .

۱۴۰۳-۰۵-۲۷ ۲۱:۳۳:۴۲

م میرزاای

کاری گفتید انجام دادم ولی ساقه ها تو اب سیاه. له شدن مجبور شدم دوباره کوتاهشون کنم

۱۴۰۳-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

علت اینست که ساقه هنوز بافت ناسالم دارد و آثار آسیب و پوسیدگی در اوند هنوز وجود دارد بهر حال ناچار هستید هربار که این اتفاق برای ساقه ایجاد میشود ان قسمتها را جدا کنید . محل گلدان گرم نباشد .

۱۴۰۳-۰۵-۳۱ ۲۰:۱۵:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@