پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رضیان

تعداد سوال: ۲

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۰۱

یک ماه پیش برگ انجیری خریدم برگ هاش بی حال شده هفته ای یکبار آب میدم البته اولین باری که دیدم برگ هاش بی حال شده ۵ روز یکبار آب میدم نور شمال رو داره نزدیک پنجره هسا تهویه خوبی داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۳:۲۱:۰۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. گلدان را به مدت یک ساعت در ظرف آب قرار دهید. نتیجه کار را اطلاع دهید.

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۵:۵۶:۲۷

رضیان

این طوری درسته

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

دمپایی را بردارید . به اندازه ای آب بریزید که نیمی ازگلدان در آب قرار داشته باشد

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۶:۴۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

آیا گیاه در دو گلدان قرار دارد ؟

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۰:۱۱

رضیان

خیر گفتم اگر زیرش چیزی نزارم آب در گلدان بالا نمیره گلدان پلاستیکی هست هفته ی گذشته ۲ تا کرم هم نزدیک گلدان ها پیدا کردم نمی دونم برای کدام گلدان بود ضمنا گلدان پلاستیکی هست ولی من به خاطر اینکه محیط گلدان رو عوض کرده بودیم گلدان رو تعویض نکردم بعد از یک ساعت برگ ها سرحال میشن؟ از چه کودی و به چه صورت برای برگ انجیری استفاده کنم

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۹:۴۱

رضیان

یک ساعت هم گذشت اتفاقی نیفتاد چه کنم

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۰:۰۳:۱۹

کارشناس شماره ۱

ایا اب از ته گلدان ، به سطح خاک گلدان رسید و سطح خاک مرطوب شد ؟

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۰:۴۰:۰۷

رضیان

سطح خاک کامل مرطوب نشد ولی تا یک سانت از سطح خاک مرطوب هست

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۰:۴۲:۳۱

کارشناس شماره ۱

بافت خاک گلدان مناسب نیست و اب دیر در دسترس ریشه قرار میگیرد . همچنین زهکشی ته گلدان را نیز باید بهبود دهید . سعی کنید حداقل ۷ سانت در ته گلدان لایه ی زهکش قرار داشته باشد میتوانید از پوکه درشت و تکه های زغال برای لایه ی زهکش ته گلدان بریزید . از خاک برگ مرغوب که حاوی پرلیت نباشد ، برای این گیاه استفاده کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در فصول گرم کاملا سیراب کنید . در فصول گرم بعد از چند باری که گیاه را آبیاری مینمایید یکبار در زمان آبیاری برگها را نیز مورد شست و شو قرار دهید و به اصطلاح گیاه را حمام کنید. ( حمام در فصول سرد نیاز نیست) . گلدان را در محیطی قرار دهید که تهویه ی خوبی داشته باشد و به گیاه هوای تازه برسد . محیط نباید نوسان دما داشته باشد . تهویه ی نامناسب محیط و نوسان دما نیز ( علاوه بر مشکلات آبیاری ) باعث بیحالی گیاه میشود . در مورد کوددهی ، برگ انجیری نیاز چندانی به کوددهی ندارد اما اگر با رعایت تمام نکات گیاه رشد و برگزایی ندارد میتوانید ماهی یکبار گیاه را با کودهای کامل تغذیه کنید. مراقب باشید که کوددهی در زمانی که گیاه نیاز به کود ندارد میتواند به گیاه آسیب بزند و یا باعث توقف رشد شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۰:۵۶:۲۵

رضیان

با توجه به اینکه تازه یک ماه و نیم هست که گیاه رو خریدم تعویض خاک باعث شوک به گیاه نمیشه ممنون میشم ترکیب خاک مناسب رو دقیق تر بفرمایید اگر باید خاک رو تعویض کنیم برای اینکه گیاه دچار شوک نشه چیکار کنم

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۱:۲۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

خیر چون در فصل رشد قرار داریم مشکلی پیش نمی آید . از ترکیب خاکبرگ به همراه کمی پیتماس استفاده کنید. بعد از تعویض گیاه رل کاملا سیراب کنید و دو سه روز در محیطی سایه و با تهویه ی خوب و نسبتا خنک قرار دهید. و بعد از دو سه روز میتوانید انرا به محل اصلی منتقل کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر گلدانتان که فرمودید پلاستيکی است ، ضخیم است بهتر است انرا نیز تعویض و از گلدانی معمولی استفاده کنید . برای این گیاه به هیچ وجه از گلدان های فلزی یا پلیمری استفاده نکنید.

۱۴۰۳-۰۵-۳۰ ۲۱:۳۹:۰۸

رضیان

امکان داره خاکش رو تعویض نکنم و تعداد دفعات آبیاری اش رو بیشتر کنم و ریز گلدان جزیره درست کنم

۱۴۰۳-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۷:۱۲

کارشناس شماره ۱

بله میتوانید با توجه به بافت خاک ابیاری رو انجام داده و گیاه را کاملا سیراب کنید . بهتر است سعی کنید آبیا ی را در تابستان به طریقی که در کامنت قبل بیان شد انجام دهید که گیاه کاملا سیراب شود .

۱۴۰۳-۰۶-۰۵ ۱۹:۲۴:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@