پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا کشاورز

تعداد سوال: ۴

ریزش برگ بنسای جینسینگ ویژه

تعداد بازدید ۶۸

سلام وقتتون بخیر من چندماهی هست یک تراریوم بنسای جنسینگ هدیه گرفتم ،که اوایل خیلی خوب رشد میکرد ولی گلدانشو عوض کردم ،یکم برگ هاش ریزش کرد ولی دوباره خوب شد،الان یک ماهی هست برگ هاش زردو قهوه ایی میشه و کامل میریزه طوری ک فقط چندتا برگ سبز قسمت بالایی درختچه مونده با این وجود چندتا برگ کوچک درحال بزرگ باز شدن داره،هفته ایی یکبار قارچ کش میزنم ،هفته ایی یکبار آب پاشی میکنم ولی ریزشش زیاده برگی دیگ نمونده ،نمیدونم باید چیکار کنم و اینکه از اول این گیاه تو گلدان شیشه ایی با درپوش شیشه ایی بود و من در روز یک ساعتی در شیشه ایی گیاه و برمیداشتم رطوبت نگیره شیشه. ممنون میشم کمکم کنید چون گیاه حس میکنم داره زجر میکشه.

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۰۸:۵۵:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۲:۰۴:۵۱

کارشناس شماره ۱

آیا جنس گلدانِ فعلی هم شیشه است؟

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۲:۰۸:۰۰

زهرا کشاورز

بله گلدان شیشه ایی و حالت زهکشی نداره تو این چند ماه حتی با این شرایط رشد میکرد ولی یک ماهه طبق عکسی ک فرستادم کلا میریزه

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۲:۱۷:۳۸

زهرا کشاورز

با وجود اینکه برگاش داره میریزه ولی داره برگ باز میکنه

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۲:۱۸:۲۲

کارشناس شماره ۱

گلدان شیشه ای اصلا مناسب این گیاه نیست و به مرور زمان دچار پوسیدگی خواهد شد . گلدان را تعویض کنید و در حین تعویض گلدان وضعیت ریشه را چک کنید و اگر ریشه آسیب دیده قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید. حدود ۵ سانت در ته گلدان جدید لایه ی زهکش بریزید می توانید از پوکه درشت و تکه های زغال برای لایه ی زهکش استفاده کنید. و بعد گیاه را در خاک تازه که زهکشی خوبی داشته باشد بکارید. بهتر است در ترکیب خاک کوکوپیت و پرلیت وجود نداشته باشد زیرا این مواد آب را زیاد در خود نگه میدارند و احتمال پوسیدگی و بیماری قارچی را در این گیاه افزایش می دهند. بعد از کاشت گلدان را در محیطی با نور کافی و تهویه ی عالی قرار دهید. این گیاه نوردوست است و از نظر تهویه نیز گیاهی پرتوقع است . در مورد نگهداری این گیاه ، آبیاری را تنها زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد سعی کنید سایز گلدان را متناسب با حجم ریشه انتخاب کنید و گلدانی که زیاد بزرگ و عمیق است را انتخاب نکنید . برای تست خشکی خاک می توانید از سيخ چوبی استفاده کنید و زمانی که حدودا یک سوم از خاک گلدان نسبتا خشک شده بود آبیاری را انجام دهید و به اندازه ای آب در گلدان بریزید که چند قطره از ته گلدان خارج شود. استفاده از هر نوع کود و یا سم را فعلا متوقف کنید . برگهای آسیب دیده را نیز حذف کنید. روی سطح خاک سنگریزه و یا هر چیز تزئینی دیگر قرار ندهید.

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۳:۳۰:۴۰

زهرا کشاورز

درپوش گیاه دیگه نذارم؟؟؟ بنظرتون دوباره درست میشه؟؟؟

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۱۷:۱۸

زهرا کشاورز

بعد از اینکه گلدان و عوض کردم آبیاری کنم؟

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۶:۳۲:۱۸

کارشناس شماره ۱

نیازی به درپوش نیست ، اتفاقا استفاده از ان به مرور گیاه را دچار آسیب میکند . بله بعد از تعویض گلدان ( اگر خاک خشک است ) حتما آبیاری را انجام دهید . اگر تنه سفت و محکم و سالم باشد و ریشه ها هم نسبتا سالم باشند ، با بهبود شرایط محیطی و رعایت نکاتی که بیان شد ، نشانه های بهبود را در گیاه مشاهده خواهید کرد .

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۷:۲۸:۲۶

زهرا کشاورز

ممنون از پاسخگویتون??

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۷:۳۷:۳۱

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۳-۰۷-۱۳ ۱۹:۴۴:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@