پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۹-۱۳۹۹

زرد شدن نوک برگ دیفن ویژه

تعداد بازدید ۱۶۶۸۵

گل دیفن من نوک سه تا از برگاش زردو خشک شده و با زدن هر جوانه از پایین برگش زرد میشه و ازبین میره علتش چیه؟چیکار کنم از پایین زرد نشه سری قبل که جونه زد وقتی یه برگش زرد شد قسمت زردشو باقیچی بریدم خوب شد اما الان دوباره داره همون برگ از پایین زرد میشه و نوک برگای دیگه هم که یکم زردو خشک بود دوباره بیشتر شده میترسم اون برگا که نوکش زرد شده از بین بره به نظرتون قارچ نیست ؟لطفا راهنماییم کنید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۰:۴۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر .علت زرد شدن برگهای دیفن باخیا افراط و تفریط در آبیاری یا نوسان دمای محیط میتواند باشد . البته دیفن باخیا گیاهی است که به مرور برگهای پایینی خود را از دست داده و تبدیل به گیاهی ساقه دار میشود .اگر برگها یکی یکی از پایین زرد شده و میریزند و از آن طرف گیاه در حال برگزایی از بالا است , مشکلی نیست اما اگر برگها در تعداد زیاد و به یکباره زرد میشوند نشان دهنده ی وجود مشکلی در آبیاری و یا دما و یا مشکلات ریشه ای است .لطفا بفرمایید آبیاری را به چه نحو و چه مقدار انجام میدهید ؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۰۸:۱۴

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۹-۱۳۹۹

بله من در جریان برگای پایین هستم که با اضافه شدن برگ از بالا برگها از پایین زرد میشه من مشکلم ۲ تا برگ بالا هست که نوکش زرد شده آبیاری هم وقتی سطح خاک خشک بشه آبیاری میکنم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۲۷:۱۷

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۹-۱۳۹۹

آبیاری هم این اندازه گلدان ۲ لیوان بزرگ که گاهی اوقات از کف آن میاد بیرون انجام میشه لطفا راهنمایی کنید چطور جلوی زرد شدن نوک برگ ۲ تای دیگه رو بگیرم

۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۳۱:۳۶

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۹-۱۳۹۹

آبیاری وقتی که دست بزنم به سطح خاک خشک باشه یعنی خاک به دستم نچسبه آبیاری میکنم مثل این عکس که الان وقت آبیاریش هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سطح خاک همیشه زودتر از عمق خشک میشه بنابراین ملاک آبیاری خشکی ِ سطحِ خاک گلدان , نیست بلکه باید از کم شدن رطوبت در عمق گلدان هم اطمینان حاصل کنید .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . هوای محیط آیا با بازکردن پنجره ها عوض میشه ؟ یا اینکه گیاه دائما در محیطی بسته قرار دارد؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۰۰:۲۲:۵۵

الهه هاشمزاده

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۹-۰۹-۱۳۹۹

الان به خاطر آلودگی هوا وسرد بودن هوا خیلی کم در بالکن و پنجره باز میکنم من دو هفته گذشته به گلام از جمله دیفنم کود محلول در آب مخصوص گلهای زینتی دادم البته توی کل پاییز فقط یک بار کود دادم امکان داره اون تشدید کرده باشه

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

بله کوددهی نامناسب میتواند باعث زردی برگها شود .در پاییز و زمستان گیاهان آپارتمانی به کوددهی نیازی ندارند .کوددهی را متوقف کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۸:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@