پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر کیا

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۵-۱۱-۱۳۹۹

تکثیر دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۶۲۴

این گیاه و من دوسال هست خریدم وقتی یک‌برگ از بالا جوونه میزنه از پایین یکی زرد میشه هفته ای یک بار هم بهش آب میدم گلدونش و هنوز عوض نکردم نور غیر مستقیم هم داره برای تکثیرش چکار باید انجام بدم که گلم خراب نشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۱۱:۴۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . زرد شدن و ریزش برگهای دیفن باخیا به مرور و به تعداد کم , امری طبیعیه . چون در نهایت گیاه شما به مرور , تبدیل به گیاهی ساقه دار میشود و زمانی که ارتفاع گیاه بیش از اندازه زیاد شد باید قسمت بالای گیاه را قطع کرده و دوباره ریشه دار کنید .اینکار برای حفظ ایستایی گیاه لازم است . البته سربرداری را باید در بهار و یا تابستان (فصل رشد انجام دهید .) قلمه ها را میتوانید بصورت افقی یا عمودی در خاک قرار داده و ریشه دار نمایید . فعلا اگر گیاه مشکلی غیر از این ندارد و آهسته درحال رشد کردن است , نگرانش نباشید . اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۲۲:۳۲:۲۶

سحر کیا

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۵-۱۱-۱۳۹۹

یعنی قسمت بالای گیاه همون برگها را برش زده داخل خاک بگذارم و ساقه ها را به همان شکل که توی پیجتون آموزش دادید انجام بدم ؟ ریشه ای که داخل خاک هست اگر مقداری با ساقه داخل خاک باشه اون هم جوانه میزنه دوباره؟؟؟ البته این کارها رو طبق فرمایشتون در بهار انجام بدم ؟؟ اندازه ی گلدانها رو هم میشه بفرمایید؟ ممنونم خیلی لطف کردید

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۰۰:۱۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

بله .بهار ساقه را از جایی که علامت زدم قطع کنید . بله گیاه اصلی ، از محل قطع ، جوانه های جدید تولید میکند . قلمه ها را در گلدانی با قطر دهنه ۱۵ سانت باشد ، بکارید .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۱۶:۳۹

سحر کیا

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۵-۱۱-۱۳۹۹

ممنونم لطف کردید?

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۲۰:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۴۰:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@