پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

همرنگپور

تعداد سوال: ۱

گل دیفن ویژه

تعداد بازدید ۵۰۵

سلام گل دیفن من دایم در حال اضافه کردن برگ ولی اصلا رشد نداره و برگهاش کوچیکه و برگهای پایینی بلافاصله زرد میشن شاید دوسه تابرگ داشته باشه چیکارکنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۰۲:۰۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال بفرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۲:۵۴:۲۹

همرنگپور

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۹:۴۲

کارشناس شماره ۲

چه میزان بهش اب میدید و‌دمای محیطتتون چقدر هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۰:۳۷:۰۲

همرنگپور

وقتی کامل خاکش خشک میشه و تو نور غیرمستفیم دماهم ن سرد ن گرم معمولب

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۳:۵۹

کارشناس شماره ۲

مقداری که اب میدید چقدره؟ و ایا از زهکش زیر گلدون اب اضافی خارج میشه؟ چون زرد و بی حال شدن برگ های دیفن باخیا در اثر افراط و تفریط در ابیاری اتفاق میافته که این حالت میتونه در اثر بسته بودن زهکش و تجمع اب زیر گلدون یا سیراب نشدن کامل ریشه اتفاق بیافته

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۸:۵۴:۴۲

همرنگپور

اب دهی معمولی و گلدان زهی کشی داره بنظرتون گلدون عوض کنم

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۶:۴۹

کارشناس شماره ۲

نیاز به تعویض گلدون نیست گلدون بزرگتر باعث میشه اب بیشتری در خاک جمع بشه و همین مورد باعث پوسیدگی ریشه و زرد شدن برگ ها میشه. برای تقویت بهش کود تقویتی npk بدید فقط دقت کنید کود طبق دستور نوشته شده استفاده بشه . خاک گیاهتون رو چک کنید خاک دیفن باخیا باید خاک سبکی باشه اگر بعد از گذشت چند روز از ابیاری همچنان خاک خیس هست نشون میده خاک زهکشی خوبی نداره. زمان ابیاری حتما اجازه بدید سطح خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و تا اندازه ای اب بدید که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه. برای رشد بهترش جایی قرار بدید که نور غیر مستقیم کافی دریافت کند. اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۰۴:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@