پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یگانه

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۲-۱۴۰۰

پوسیدگی ساقه دیفن باخیا در آب ویژه

تعداد بازدید ۴۶۰۲

دیفن باخیای ما خیلی بزرگ و پر شاخه و برگ بود ولی بعد عید زرد شد برگها و بعد مدتی دیدیم ساقه ریشه نداره و انهای ساقه پوسیده کامل و کرم توش بود. از قیمت سالم بریدیم و داخل آب گذاشتیم ولی باز هم پایین ساقه شل میشه و برگها یکی یکی زرد و پوسیده. چیکارش کنیم مجدد ریشه سالم بده و جلوی پوسیدگی کاملش رو بگیریم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۴:۵۵

یگانه

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۲-۱۴۰۰

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر .بعد از برش ساقه دو سه ساعت به گیاه زمان بدید تهش پینه ببنده و بعد در آب قرار بدید . زمانی که انتهای ساقه برش زده میشه باید تمام قسمتهای آسیب دیده ی ساقه , کاملا برداشته و قطع شود . میتوانید ته قلمه بعد از برش , پودر قارچ کش یا پودر زغال هم بزنید .آب را هرروز تعویض کنید و مکان نگهداری گرم نباشد .برگهای خیلی درشت را قطع کنید تا انرژی گیاه به سمت ریشه زایی هدایت شود .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۱۵:۵۴:۱۲

یگانه

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۲-۱۴۰۰

سلام مجدد. کارهایی که گفتین رو انجام دادم2تا برگ بالایی بزرگ و زرد رو هم کندم باز از انتهای ساقه بریدم. ذغال و دارچین هم زدم که باز نگنده. منتها کناره های ساقه های جوونتر به لبه بطری آب کرفته و خراشیده شده. و برگهای پایینی داره بی حال و زرد میشه. چیکار باید کنم ؟ در عین حال که به سمت بی حالی و باز هم زردی میره برگهای تازه هی میزنه. گناه داره طفلک ریشه هم که نداد تو آب

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۰ ۱۴:۵۵:۳۸

یگانه

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۱۳-۰۲-۱۴۰۰

این ساقه کناریهاس که خراشیده شده و داره خراب میشه. کلا اورژانسی شده حال این گلدون ما. آی سیو لازمه انگار. لطفا بگین راهش چیه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۲۰ ۱۴:۵۷:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر .باید قسمتهای پوسیده کاملا جدا بشه .برای ریشه دار کردن قلمه نباید , قلمه ها بزرگ باشند .بهتره گیاه را به چند ساقه تقسیم کنید و هر کدام را جداگانه در ظرف آب قرار بدید .ریشه زایی زمان زیادی لازم دارد باید صبور باشید .انتهای قلمه ها نباید با دیواره ی گلدان یا ته گلدان تماس داشته باشند . آب باید هرروز تعویض شود تا از گندیدگی و فساد قلمه جلوگیری شود .گلدان نباید در جای گرم و بدون تهویه قرار داشته باشد . قلمه ها نباید زیاد برگ داشته باشند .برای سریع تر شدن روند ریشه زایی بهتره برگها را قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۰۰:۵۵:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@