پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا فضلی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و پوسیده شدن برگ دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۷۴۹

سلام وقت بخیر گل دیفن باخیام برگهاش داره از پایین زرد و پوسیده میشه .. در واقع از نوگ برگ شروع میشه و ادامه پیدا میکنه ... باید برگهای خراب رو حرص کنم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۳:۱۲:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۰۵:۵۴

پریسا فضلی

برگاش اینجوری شده بود بریدم

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۱۶:۳۷

پریسا فضلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۱۷:۴۰

کارشناس شماره ۲

به گیاهتون کودخاصی تازگی ندادید؟ و ابیاریش چندروز یکبار و‌چه مقدارهست؟ گلدون گیاهتون هم عکسشو‌جدا میفرستید ؟ چون در عکس ارسالی دقیق مشخص نیست ایاگلدون و زیرگلدونی فیکس هستند؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۰۰:۳۲:۵۷

پریسا فضلی

هیچ کودی ندادم ..تقریبا هفته ای یکبار آبیاری میکنم ... اصلا هیچ مشکلی نداشت یهو با سرمای هوا اینجوری شد ...

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۰:۱۰:۴۸

پریسا فضلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۰:۱۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

وسیله گرمایشی کنارش روشنه؟ و اینکه بعد هرابیاری آب زیر گلدونی رو خالی میکنید؟ گلدون های پلیمری که زیرگلدونی فیکس دارند مثل مال شما میتونه بعد از،مدتی با جمع شدن آب زیرگلدون و تخلیه نشدنش باعث باتلاقی شدن خاک انتهای گلدونتون بشه که این مشکل با بسته شدن پنجره ها و کم شدن تهویه در فصل سرد بیشتر میشه میتونید این گلدون و زیرگلدونی چند سنگ قرار بدید که تهویه انتهای گلدون برقرار باشه و ابیاری رو طبق خشک شدن خاک انجام بدید هرزمان یک سوم ارتفاع خاک خشک شدابیاری کنید (با یک سیخ چوبی میتونید خشکی رو اندازه بگیرید). اگر وسیله گرمایشی کنارش روشنه حتما جای گلدون رو تغییر بدید و با فاصله از وسیله گرمایشی قرار بدید

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۰۶:۴۸

پریسا فضلی

نه اصلا اون شوفاژ روشن نمیشه بخاطر گلهام ... ته گلدونم همیشه چک میکنم ... فقط یکم اب توش هست ... من زیر گلدونیامو میشورم که اگه مشکلی پیش اومد تمیز باشن و بفهمم ..

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۱۰:۴۱

کارشناس شماره ۲

دقیقا بهترین کارو میکنید ابیاریش هم چک کنید از نظر خشک بودن خاک پشت برگ هم چک میکنید از نظر وجود افت هم بررسیش کنیم تارعنکبوت یادونه سیاه یاپوشش سفیدرنگ میبینید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۱۶:۰۹

پریسا فضلی

هیچی کاملا سالمه ...من تقریبا ۸ ماهه این گلدونو دارم ... لازمه بهش کود یا قارچ کش بزنم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۳۱:۰۴

کارشناس شماره ۲

جهت پیشگیری قارچ بهتره هرسه ماه یکبار یک دوره قارچکش به برگ های گیاهاتون اسپری کنید و در آب ابیاری بدید و در فصل پاییز و زمستان دوماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار پتاسیم بالا که از دی تا اسفند ۴۵ روز یکبار میشه و ماهی یکبار هم امینو اسید برای گیاهتون عالیه فقط کودهارو باهم مصرف نکنید اول اسید هیومیک با فاصله یک هفته بعدش پتاسیم بالا npk36_12_12 و یک هفته بعد هم امینو اسید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۵:۰۵:۳۰

کارشناس شماره ۲

اگر سوالی داشتید بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۵:۰۵:۴۶

پریسا فضلی

ممنونم ????

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۵:۰۸:۰۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۲۳:۵۳:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@