پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا

تعداد سوال: ۱

سلام سانسوریا من برگش از پایین زرد شده و از کمر خم شده ویژه

تعداد بازدید ۸۵۱

سانسوریا من یک برگش از پایین زرد شده و پرآب از کمر هم خم شده احساس کردم به خاطر آبیاری زیاد این اتفاق افتاده گیاه را از خاک در اوردم و ریشه را چک کردم مشکلی نداشت برگ زرد را جدا کرده و روز بعد گیاه را در خاک تمیز کاشته ام بعد ده روز دوباره متوجه شدم دو برگ دیگر زرد شده و پرآب مجبور شدم برگها رو دوباره جدا کنم و روی برگ گلم خط های قهوه ای افتاده نوک برگ هم خشک شده الان چه کار کنم شما بفرمایید درضمن از ماه پیش بعد دوسال تازه شروع کردم به دادن کود(پتاس بالا فسفات بالا و ریز مغذی)ماهی یک بار و زدن قارچ کش(کاربندازیم) ماهی یک بار و دادن هیومیک اسید هر دوماه یک بار به گیاه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۱۴:۰۶:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . دادن کودها و سم های مختلف در زمانی که گیاه نیازی به اونها نداره میتونه باعث بروز مشکلاتی از قبیل مسمومیت بشه . گیاه شما نشانه ی بیماری قارچی یا باکتریایی داره اما با توجه به اینکه قارچ کش میدادید ، گیاه نسبت به این قارچ کش مقاوم شده . مدتی از هیچ نوع کود و یا سمی (فعلا") استفاده نکنید . تا وضعیت گیاه ثابت بشه . سعی کنید جاش کمی خنک باشه ، محل نگهداری گلدان هم مناسب نیست . گیاهان بهتره زیاد نزدیک به مبلمان یا سیستم های صوتی و تصویری و غیره قرار نداشته باشن ، بهتره گلدان را در کنار پنجره قرار بدید . سیستم گرمایشی شوفاژ یا پکیج هستش ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۰۱:۰۵

مهسا

من در کل فقط یه بار دقیقا ۱۵ روز پیش وقتی دیدم یه برگ گلم زرد و آبدار شد گل و از خاک در اوردم که ریشه اش رو برسی کردم و دیدم سالمه برگ اسیب دیده رو جدا کردم ریشه رو یه ده دقیقه گذاشتم تو محلول آب و کاربندازیم بعدش یه شبانه روز خاک و گیاه هوا خورد فردا کاشتم تو گلدون بعدش بهش یه لیوان هیومیک اسید دادم و به فاصله ۵ روز بعدش یه لیوان بهش کود دادم. کلا اولین باره کود و سم خریدم این دوسال فقط بهش آب میدادم درضمن گلدونم کنار پنجره بود نوک برگا سوخت همین امروز جاشو عوض کردم سیستم گرمایش با پکیج هست و خونه با شوفاژ گرم میشه و ما شمال هستیم مازندران

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۵۳:۰۹

مهسا

چه جوری می تونم عکس بفرستم از آسیب گیاه عکسام ارسال نمیشه متاسفانه نوک برگاش سوختگی داره و از برگای جدا شده هم می خوام عکس بفرستم

۱۴۰۰-۱۰-۲۱ ۲۲:۵۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۱۸:۲۸:۳۱

کارشناس شماره ۱

الان گلدون جای مناسبی قرار نداره . نوک برگها که خشک هستش رو قیچی کنید و جای گلدون رو تغییر بدید . فعلا از هیچ نوع کود و یا سمی استفاده نکنید سعی کنید محیطش کمی خنک باشه چون معمولا در منازلی که سیستم گرمایشی شوفاژ و پکیج یا اسپیلت هستش کمی گیاهان رو دچار مشکل میکنه . فعلا جای گلدون رو تغییر بدید و آبیاری رو تمزمان با خشک شدن خاک گلدون انجام بدید ، میتونید با سیخ چوبی خشکی خاک رو تست کنید و بعد به گیاهتون آب بدید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۱۸:۴۰:۳۶

مهسا

ممنون از شما گلدون و ببرم کناره پنجره پیش کل های دیگه بزارم؟ همون جای قلیش اون عکس و فرستادم که فاصله پنجره رو ببینید

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۱۸:۴۶:۵۳

کارشناس شماره ۱

بله اونجا جاش خوبه ، گاهی اوقات پنجره رو باز کنید تا هوای محیط تعویض بشه .

۱۴۰۰-۱۰-۲۲ ۲۲:۰۱:۱۴

مهسا

سلام امروز بعد ۱۴ روز برای آبیاری خاک و با سیخ چوبی چک کردم هنوز چند روز باید صبر کنم ولی متوجه شدم یکی دیگه از برگا داره از پایین زرد میشه چروک هم شده البته جویدگی هم رو برک هست. چون فقط یه عکس می تونم بفرستم این ارسال شد عکس دیگه از اون طرف همین برگ هست که باید ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۱۲:۰۳:۰۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر ، ایا سیخ چوبی بعد از درآوردن از خاک خیلی مرطوب هستش ؟ عکس ارسال نشده لطفا دوباره بفرستید یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ عکس رو به همراه نام کاربری ارسال کنید تا ما در پنل تون قرار بدیم

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۲۸:۵۶

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۴۰:۵۷

مهسا

نه سیخ چوبی خیس نبود مقدار کمی ذرات خاک روی سیخ چسبیده بود ولی چون برگای قبلی که جدا شد آبدار و شل بود ترسیدم و امروز هم که یه برگ دیگه... گفتم چند روز صبر کنم بعد آبیاری انجام بدم

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۴۵:۰۸

کارشناس شماره ۱

سنگهای رنگی رو کاملا از روی سطح خاک بردارید . آیا زمانی که به گیاه آب میدزد آب به راحتی در خاک نفوذ میکنه ؟ چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۴۵:۴۵

مهسا

ماه پیش که دوتا از برگا آبدار شده بود و جدا کردم به تشخیص یک باغبان ریشه گیاه رو در آورده و چک شد و دیدم ریشه سالم بود و گیاه رو به گلدان پلاستیکی سایز هفت با ارتفاع ۲۴ و دهانه ۲۱ انتقال دادم و برای اینکه لبه گلدان مشخص نباشه از سنگ رنگی استفاده کردم. بله آب به راحتی نفوذ می کنه و از زیر گلدان خارج میشه دو لیوان آب میدم

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۰:۵۳:۰۵

کارشناس شماره ۱

گاهی اوقات وجود سنگ روی سطح گلدان میتونه باعث بشه که تهویه به خوبی انجام نشه . اگه خاک انقدر سبک باشه که اب خیلی سریع ازش خارج بشه بهتره بافت خاک رو اصلاح کنید چون سانسوریا به بافتی متوسط نیاز داره . الان فعلا مدتی گیاه رو از خاک درآورده و در آب نگه دارید آب رو هرروز تعویض کنید و سعی کنید مقدار آب طوری باشه که فقط ریشهتو آب قرار داشته باشه و یک تکه زغال هم تو آب قرار بدید . ممکنه به علت صدماتی که داره یکی دو برگش رو از دست بده یا تهش به یکباره شل و آبکی بشه ، اما اگه صدماتش زیاد نباشه ، به مرور سرحال میشه و میتونید اون موقع گیاه رو به گلدان با خاکی مناسب منتقل کنید .

۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۱۷:۳۶:۳۰

مهسا

سلام سانسوربام و سپردم گلخونه حالش خوب شد بهم پس دادن یه سوال دارم خدمتتون پنجره من شمالی هستش بزرگه نور دارم ولی آفتاب اصلا ندارم به نظرتون پرده باز باشه یه جمعش کنم؟ (با فیلتر نور بگیره گیاه یا بدون فیلتر)

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۱۴:۵۲:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلاموقتتون بخیرالان سعی کنید روزها پرده کشیده باشه اما در فصول گرم که طول روز بلندتر و شدت نور بیشتره ، بهتره پرده رو جمع نکنید مخصوصا در اوقات ظهر و بعد از ظهر .

۱۴۰۰-۱۲-۱۰ ۲۱:۲۷:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@