پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرید صفوی

تعداد سوال: ۱۶

شفلرا مانستر ویژه

تعداد بازدید ۱۷۶

سلام.از دیروز متوجه شدم برگ های پایینی گیاه زرد شده. ماهی یک بار سه بیست میدم و متوجه آفتی نشدم.ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۴:۴۷

فرید صفوی

ببخشید فراموش کردم.اسید امینه و کود جلبک دریایی هم اخیرا اسپری کردم. چند روز پیش جلبک دریایی و دو سه هفته پیش اسید امینه

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۱۲:۳۷:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سطح خاک و زیر گلدونو چک کنید ریشه بیرون نیومده؟ و بعد از استفاده کودها این حالت پیش اومد یا قبلا هم زرد میشد ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۲۰:۱۵:۴۰

فرید صفوی

این گیاه ۶ ماه پیش من هست و اوایل خرید برگها زرد شد و ریخت. چون فصل زمستون بود و حمل و نقل با وانت صورت گرفت احتمال شک دادند.با اسپری اسید آمینه زرد شدن و ریزش برگ برطرف شد. الان دوباره بعد اسپری اسید امینه و جلبک دریایی یکی از برگ ها زرد شده.من سطح خاک و زیر گلدون چک کردم .ریسه بیرون زده ای نداشت و ۶ ماه پیش تعویض گلدون انجام گرفته.ممکنه از اب یاری زیاد باشه.البته من با چوب چک می کنم و سطح خاک که خشک شد بهش اب میدم.

۱۴۰۲-۰۳-۲۳ ۲۰:۳۵:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله ببینید برای ابیاری لازمه حداقل یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بشه اینو با یک سیخ چوبی میتونید چک کنید مثلا اگه ارتفاع گلدان ۳۰ سانت هست چوب رو در ارتفاع ۱۰ سانتی قرار بدید و هربار تا حدی آب بدید که گیاه سیراب بشه و چند قطره آب از زیر گلدون خارج بشه زرد شدن برگ قدیمی اگر کم باشه مثلا ماهی چند عدد طبیعیه اگه بیشتر باشه عوامل دیگه مثل ابیاری بسته بودن زهکش و پوسیدگی ریشه بررسی میشه

۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۱:۰۴

فرید صفوی

ممنون از راهنمایی تون?

۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۴:۳۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۳-۲۷ ۰۰:۵۴:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@