پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

رسیدگی به نخل فونیکس ویژه

تعداد بازدید ۳۵۸۱

یک گیاه نخل زینتی دارم که در داخل آپارتمان نگهداری می کردم و یکسال بود که هیچ رشدی نداشت آنرا به تراس منتقل کردن گلدان را عوض کردم ودر معرض آفتاب گذاشتم ولی متاسفانه در حال زرد شدن است.لطفا برای بهبودی و رسیدگی های لازم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۸ ۱۴:۴۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه شما سیکاس نام دارد . سیکاس در مناطق گرم و مرطوب و معتدل در هوای آزاد کشت میشود اما در مناطق خشک باید در داخل منزل و در مکانی نورگیر و با تهویه ی خوب نگهداری شود .میتوانید برگها را از روی گیاه قطع کنید .با آبیاری منظم و فراهم کردن شرایط فوق , گیاه دوباره برگ های جدید میزند .میتوانید هر دو هفته یکبار از کود آهن استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۰۰:۲۸:۲۱

نوشین اسدییان

خیلی ممنون از پاسختون برداشت من از صحبت های شما: دوباره گلدون را به داخل بیاورم و پشت پنجره بگذارم.و برگهای زرد را جدا کنم دو سئوال هم داشتم: دریافت نورآفتاب از پشت شیشه آیا براش خوبه،؟ و سئوال دیگر اینکه ۴ تاشاخه داره که همگی زرد شده اند همه را بِبُرم باز هم برگ در میاید؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۰۹:۲۱:۲۱

کارشناس شماره ۱

سیکاس به نور زیاد نیاز داره اما در مناطق ی که از نظر آب و هوایی خشک هستند , گیاه باید در داخل و در کنار پنجره ی نورگیر قرار داشته باشه .برگهای آسیب دیده دیگر به حالت اول برنمیگردند و بهتر است حذف شوند .بله چهار برگی که گیاه دارد را قطع کنید و و هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدهید .وقتی برگها از قسمت وسط گیاه نمایان شدند , کوددهی با آهن را شروع کنید .

۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۲۲:۴۹:۴۶

نوشین اسدییان

سلام و عرض احترام فرمودید کود آهن را بعداز زدن جوانه بدهم؟ اگر الان بدهم کمکی به جوانه زدن نمی کند؟ خاک گلدان را که زیرو رو می کنم حشرات ریزی بلند می شوند و پرواز می کنند،آیا لازم است اینها را ازبین برد؟ حدودا چقدر طول می کشد تا جوانه بزند؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۱:۳۰:۴۰

کارشناس شماره ۱

سلام و ارادت .برای از بین بردن حشرات خاک میتونید یک لایه ماسه روی سطح خاک بریزید اما مراقب باشید که پیاز گیاه در خاک پنهان نشه یعنی وقتی ماسه روی سطح خاک میریزید پیاز گیاه توسط ماسه پوشیده نشه . کود آهن رو بعد از ظهور برگها باید به گیاه بدید .سعی کنید نور بیشتری به گیاه برسانید و آبیاری را با خشکی خاک انجام بدید سه الی چهار هفته حداقل زمان میبره تا از وسط پیاز برگها نمایان بشن .تصویر ی که براتون میفرستم را مشاهده کنید برگها وقتی از وسط پیاز نمایان میشن به اینصورت هستند

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۵:۱۱:۴۶

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۵:۱۴:۱۳

نوشین اسدییان

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی کامل و وقتی که گذاشتید و همین طور از اینکه عکس را ارسال نمودید??انشاء الله زمانی که رویش جوانه ها اتفاق افتاد عکس را خدمتتون ارسال می کنم

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۵:۴۷:۲۷

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۰۴ ۲۱:۴۷:۵۸

نوشین اسدییان

عکس زیبای برگهای جوان و لطیف سیکاس تقدیم به شما استاد محترم اینکه فقط دو تا شاخه داده که مشکلی نیست؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۷:۲۰:۰۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .چون گیاه در داخل منزل است و نور شدید برای مدت طولانی دریافت نمیکنه طبیعیه که تعداد برگها کم باشه .اگر این گیاه در معرض نور شدید بود بین ۴ الی ۶ برگ میداد البته همینم عالیه .حالا هر دو هفته یکبار بهش کود آهن بدید .آبیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه و روی برگهاش آب اسپری نکنید .اگر زمانی خواستید غبار روی برگها رو تمیز کنید میتونید با یه دستمال نمدار برگها رو تمیز کنید

۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۱۸:۱۴:۴۷

نوشین اسدییان

سلام و احترام برگها بزرگتر شدند ولی همچنان لطیف و کم رنگ هستند آیا این روند رشد کم رنگ بودن طبیعیه یا خدای نکرده رو به زردی شدن نمیره

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۲:۲۶:۳۴

نوشین اسدییان

به علت نیاز این گیاه به آفتاب من ان را پشت پنجره در معرض آفتاب گذاشته ام

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۴:۵۶:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .برگها در ابتدا ظریف هستند و با دریافت نور بیشتر زمخت و قوی تر میشوند .ایا کود اهن بهش میدید ؟ آهن در ضخامت و استحکام برگها تاثیر زیادی داره .باید کلات آهن تهیه کنید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۰۰:۴۰:۲۵

نوشین اسدییان

بله کلات آهن تهیه کرده ام و بهش هر دو هفته می دهم.تا به حال دو بار داده ام چون خاکش دیر خشک میشه و هر هفته یک بار بیشتر نیاز به آب پیدا نمی کنه تا حالا دو بار کود داده ام.

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۰۹:۲۲:۵۳

کارشناس شماره ۱

ایرادی نداره تا آخر پاییز بهش آهن بدید بعد کوددهی را قطع کنید .باید اسفندماه دوباره این دو برگ را از ته قطع کنید ,تا با شروع فصل رشد گیاه برگهای بیشتری بدهد .اسفندماه باید خاک گلدون را هم اصلاح کنید و کمی ماسه و خاکبرگ به خاک اضافه کنید تا خاک گلدان بافت بهتری پیدا کند .

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۲۱:۰۲:۰۹

نوشین اسدییان

با سلام و احترام با توجه به توضیحات قبلی شما مشاور محترم و با توجه به اینکه رشد گیاه متوقف مانده الان قصد دارم دوباره ساقه ها را بچینم و خاک موجود را نیز با کمی ماسه و خاکبرگ تعویض کنم. در ضمن می خواستم پیاز گیاه را هم در حد امکان ملاحضه بفرمائید و در مورد سفیدکهای موجود روی پیاز و سلامت آن نظر بدهید. آیا جز موارد ذکر شده ،کار خاص دیگری نیاز نیست.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۹:۴۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد و وقتتون بخیر .بله خانم اسدییان عزیز سیکاس بهتره اسفند ماه تمام برگهاش زده بشه تا برگهای جدید و به تعداد بیشتر در بیاره .طبق روش قبلی که خدمتتون عرض کرده بودم تا برگهای جدید در نیومدن ، بهش اهن ندید و زمانی که برگهای جدید حدود ۷ سانت رشد کردند کوددهی با آهن رو شروع کنید .خاک رو هم میتونید تعویض کنید .در حین تعویض خاک حتما زهکش و وضعیت ریشه را رو هم چک کنید .گلدونش همین خوبه عوض نکنید فقط اگه سوراخ ته گلدان کوچیکه با یک وسیله ی تیز کمی انرا بزرگتر کنید . در مورد سفیدکها اگر منظورتون جایی هستش که تو عکس علامت زدم ، اون رسوب املاح ابه و میتونید در حین تعویض خاک اون قسمت پیاز را بشورید تا سفیدکها برطرف بشه . در کاشت مجدد مراقب باشید که پیاز کاملا از خاک بیرون باشه و فقط ریشه ها داخل خاک گلدان قرار بگیرند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۲:۲۳:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@