پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Elhamizdi

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ پرنده بهشتی ویژه

تعداد بازدید ۱۳۴

سلام ببخشید پرنده بهشتی من بعد از تعویض گلدان برگها ش شروع به زرد شدن کردن و رشد برگ های جدیدش هم متوقف شد هر کاری توی نت گفتن انجام دادم فایده نداشته از مه پاشی تا تغییر جا مشکلش چیه

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۱۵:۲۶:۲۵

Elhamizdi

اینه

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۱:۱۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا ضمن ارسال عکس گیاه، بفرمایید خاک گلدان سبک است یا خیر ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۰۹:۵۵

Elhamizdi

اینه عکسش خاکش سبکه بردم گلخونه برام تعویض کردن

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۲۸:۳۰

کارشناس شماره ۱

تصویر ارسال نشده ، لطفا عکس گیاه را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا در پنل تون بارگزاری کنیم .

۱۴۰۲-۰۳-۲۴ ۲۲:۲۹:۵۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۰۷:۳۰:۱۶

کارشناس شماره ۱

برگهای زرد و آسیب دیده را غیر از دو برگِ بالایی ، جدا کنید . گیاه به آبرسانی منظم و کافی نیاز دارد زیرا دچار شوک ناشی از خشکی یا گرما و عدم تهویه ی مناسب محیط شده است . گلدان را در محیطی نسبتا خنک با تهویه ی بهتر قرار دهید . بعد از ده روز یکبار به گیاه هیومیک اسید دهید . آبیاری را زمانی که سطح خاک نسبتا خشک بود انجام دهید و در این فصل گیاه را سیراب کنید . خاک گیاه باید بافتی متوسط داشته باشد و حاوی کوکوپیت و پرلیت نباشد .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۰۷:۳۵:۴۸

Elhamizdi

بعد از تعویض گلدونش گذاشتمش سرجای قبلش ولی از همون موقع شروع ب ریزش کرد دیگه جابه جاش کردم خاکش پرلیت نداره ولی کوکوپیت رو نمیدونم چون خاکش سبکه. باید خاک رو دوباره تعویض کنم؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۵ ۱۰:۲۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی به تعویض نیست . موارد ی که خدمتتون عرض شد را انجام داده و مدتی صبر کنید اگر گیاه وضعیتش وخیم شد حتما خاک را تعویض نمایید .

۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۰۸:۲۵:۰۰

Elhamizdi

ببخشید گل رو جابجا‌کردم مه پاشی هم میکنم یکی از برگاش داره زرد میشه دوباره وقتی گلدون رو‌عوض کردم گلدونش بخاطر حجم ریشه شکسته بود کسی ک برام گلدون رو عوض کرد یه مقدار از ریشه هاشو چید و حس میکنم گلدونش شاید کوچیک باشه آیا این مشکل نداره

۱۴۰۲-۰۳-۲۷ ۲۳:۰۰:۱۰

کارشناس شماره ۱

اگر گلدان کوچک باشد نهایتا رشد متوقف میشود اما زرد شدن برگها میتواند بعلت نامساعد بودن شرایط محیطی باشد . پرنده بهشتی به مکانی با تهویه ی عالی و دمای ۲۵ درجه و نور ملایم تا کمی زیاد ، نیاز دارد .فعلا چون گلدان تعویض شده باید کمی به گیاه زمان بدهید تا با محیط جدید سازگار شود . بنابراین بهتر است محل نگهداری کمی خنک و نیمسایه باشد .

۱۴۰۲-۰۳-۲۸ ۰۹:۰۵:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@