پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مژگان استادرحیمی

تعداد سوال: ۱

بی حال شدن دیفن ویژه

تعداد بازدید ۱۵۱

سلام دیفن من خیلی خوب و سر حال و پر برگ بود چند ماه پیش خاکشو عوض کردم دیگه رشد نکرد حالا دو هفته هست که برگاش بی حال میشن به سمت پایین میفتن و بعد زرد میشن در صمن دو ماهه که دارم سه ۲۰ هم بهش میدم دو هفته یکبار نمیدونم چیکار کنم باز حالش خوب بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۲۲:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر از چه خاکی استفاده کردید و آیا بعد از تعویض گلدان گیاه را سیراب کردید ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۲۳:۰۱:۵۰

مژگان استادرحیمی

سلام خاک گلدون گرفتم براش و سیراب هم شد ولی فکر کردم داره ریشه میده که برگدهیش متوقف شده ولی این دو هفته حالش بد شده

۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۲۳:۰۵:۴۳

کارشناس شماره ۱

دچار شوک ناشی از تعویض گلدان شده . البته اگر در داخل خاک کوکوپیت و پرلیت هم وجود داشته باشد میتواند علت بروز این آسیب باشد . کوددهی را متوقف کنید . گیاهی که گلدان و یا خاکش تعویض شده تا یکماه نیاز به کوددهی ندارد . گلدان را در جایی با نور ملایم و دمای یکنواخت نسبتا خنک قرار دهید و آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشک است انجام دهید . گیاه نزدیک و یا روبروی کولر قرار نداشته باشد .

۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۲۳:۱۶:۲۵

مژگان استادرحیمی

بعد از دو ماه بهش کود دادم بله خاک پرلیت داره لازمه که خاک عوض بشه؟ نیازی به دارو درمانی داره؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۶ ۲۳:۲۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

ابتدا خاک را تعویض کنید . از خاکبرگ استفاده کنید . فعلا کوددهی را نیز قطع کنید . با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را یک هفته بعد از اقدامات توصیه شده ،گزارش دهید .

۱۴۰۲-۰۳-۲۷ ۰۸:۱۴:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@