پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رضا جواهری

تعداد سوال: ۱

سلام .حدود ی ماهی میشه ک بن سایمو خریدم امروز همسرم جاشو عوض کرده بود پشت پنجره گذاشته بود نور بگیره ولی متوجه شدم ک برگاش پژمرده شده ویژه

تعداد بازدید ۱۶۱

اب کافی هم بهش میدم هفته ای یکبار . بعضی موقه ها هم توی گلدونش مورچه میبینم . خیلی ناراحتم علتشو بهم میگید

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۲۸ ۲۱:۳۰:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر میخک هندی گیاهی مناسب فضای آزاد است . و نباید در محیط داخل نگهداری شود . آیا در زمان آبیاری خاک را تست میکنید ؟

۱۴۰۲-۰۳-۲۹ ۱۲:۳۰:۱۲

رضا جواهری

از چ لحاظ تست کنم؟؟ ک ببینم خشکه یا نه؟؟ بله تست میکنم

۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۴:۲۵

کارشناس شماره ۱

گیاه را در تراس و در محیطی سایه قرار دهید. میخک هندی گیاهی بیرونی است و در محیط داخل به مرور از بین خواهد رفت . در هر نوبت آبیاری گیاه را در این فصل سیراب کنید. تغذیه با کود کلات آهن هر دو هفته یکبار مفید است . با سرد شدن هوا نیازی نیست که گیاه را به داخل منتقل کنید زیرا تحمل سرما را دارد و همچنین برای گلدهی باید سرما ببیند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۲۲:۴۷:۲۴

رضا جواهری

این گیاه بن سای نیست؟؟ ب اسم بن سای من این گیاه و خریدم .

۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۲۳:۱۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

بونسای ، نامِ گیاه نیست ،بونسای روشی است که انواع مختلف درختان یا برخی گیاهان را در اندازه ی کوچک ، تربیت میکنند . گیاه شما بونسایِ میخک هندی است . مثلا اگر درخت افرا یا نارون را طی چند سال تربیت کرده و در اندازه ی کوچک نگهدارند به انها بونسای افرا و بونسای نارون میگویند .

۱۴۰۲-۰۳-۳۱ ۰۸:۴۰:۵۱

رضا جواهری

پشت پنجره بزارمش میشه؟؟ یا حتما باید روی تراس باشه؟؟ یا بزارمش نزدیک ب پنجره روی میز پردرو بکشم ؟

۱۴۰۲-۰۳-۳۱ ۰۹:۳۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

تراس .یا حیاط خلوت . کاملا در فضای آزاد باید قرار بدید .

۱۴۰۲-۰۴-۰۱ ۰۸:۰۴:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@