پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه انداز

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۳۹

سلام وقت به خیر گل برگ انجیری رو حدودا 10 روز پیش خریدم،هنوز به گلدون جدید منتقل نکردم،فاصله ش از پنجره جنوبی حدود 3 متر هستش و نور پنجره از پشت پرده بهش میرسه.اوایل یک روز درمیون آبیاری کردم اما دیدم خاکش همیشه مرطوبه گذاشتم خشک شه بعد آب دادم.هیچ کود یا قارچ کشی واسش استفاده نکردم هنوز. برگهاش داره بی حال و افتاده میشه و برگهای پایینش به رنگ سبز روشن دراومده. از انتهای برگها هم داره لکه های قهوه ای می زنه. ممنون میشم راهنماییم کنین که بتونم گلمو از این حالت نجات بدم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۱:۲۶:۰۰

فاطمه انداز

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۱:۲۹:۰۴

فاطمه انداز

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۱:۲۹:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا این چند مورد و در گیاهتون چک کنید و اطلاع بدید : زیر گلدونتون زهکش داره؟ یعنی بعد هر ابیاری اب اضافی خارج میشه؟ پشت برگ ها دونه های ریز سیاه و تار عنکبوت میبینید؟

۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۹:۰۸:۱۹

فاطمه انداز

سلام مجدد،بله یه چیزایی شبیه به تار عنکبوت پشت برگها هستش و فکر می کنم زهکش مناسب هم نداره،آبیاری که کردم آبی از گلدون خارج نشده

۱۴۰۲-۰۳-۳۰ ۱۹:۱۳:۳۶

کارشناس شماره ۲

بله اگر تارعنکبوت و دونه های ریز سیاه میبینید نشونه افت کنه هست که باعث ضعیف و زرد شدن برگ ها میشه برای کنترل لازمه دوبار به فاصله 9 روز کنه کش بزنید و 15 روز بعد از اخرین سم پاشی تقویت گیاهتون رو شروع کنید تا دوباره برگدهی اتفاق بیافته براتون لینک تقویتی ها و سم رو گذاشتم و زهکش زیر گلدان حتما لازمه باز باشه اگر بسته است با دریل چند سوراخ جدید ایجاد کنید بسته بودن زهکش باعث باتلاقی شدن خاک میشه بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم اک خشک بشه و در هر ابیاری گیاه رو سیراب کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید کنه کش (آبامکتین)
۱۴۰۲-۰۳-۳۱ ۱۱:۴۵:۴۲

فاطمه انداز

خیلی ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۲-۰۳-۳۱ ۱۳:۰۱:۵۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۲-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۲:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@