پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه رحمان

تعداد سوال: ۱

بونسای ویژه

تعداد بازدید ۱۷۰

سلام وقت بخیر من ۲هفته ای میشه بونسای خریدم که تازگی شروع کرده ته برگها قهوه ای مایل به سیاه شدن وباعث ریزش برگ شده علتش چیه؟تشکر

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۰۱ ۰۹:۵۱:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش؟

۱۴۰۲-۰۴-۰۱ ۲۱:۲۹:۳۷

راضیه رحمان

هفته ای دوبار جمعه ودوشنبه ابیاری میکنم حدودا یک روز درمیان مه پاشی

۱۴۰۲-۰۴-۰۱ ۲۲:۴۰:۴۹

کارشناس شماره ۱

سنگریزه های روی سطح خاک را بردارید. سطح خاک را کمی زیرو رو کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. قبل از آبیاری حتما خاک را با سیخ چوبی تست کنید و اگر خاک گلدان نسبتا خشک بود گیاه را سیراب کنید . اب اضافی را که در زیرگلدانی جمع می‌شود را دور بریزید .

۱۴۰۲-۰۴-۰۳ ۰۵:۳۵:۵۱

کارشناس شماره ۱

سنگریزه های روی سطح خاک را بردارید. سطح خاک را کمی زیرو رو کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. قبل از آبیاری حتما خاک را با سیخ چوبی تست کنید و اگر خاک گلدان نسبتا خشک بود گیاه را سیراب کنید . اب اضافی را که در زیرگلدانی جمع می‌شود را دور بریزید .

۱۴۰۲-۰۴-۰۳ ۰۵:۳۶:۱۲

راضیه رحمان

پس درکل مشکل خاصی وجود نداره فقط طریقه آبدهی رو طبق فرمایش شما انجام بدم؟ عذرخواهی میکنم کود مناسب این گیاه چیه وچه موقع باید کود بدم؟

۱۴۰۲-۰۴-۰۳ ۰۸:۳۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله . برای کوددهی میتوانید از کودهای کلات آهن و کود کامل ، هر دو هفته یکبار ( البته به شرط اینکه وضعیت گیاه به ثبات برسد ) از بهار تا اواخر تابستان ، استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود بونسای protect nature کلات آهن
۱۴۰۲-۰۴-۰۴ ۰۸:۱۰:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@