پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه قربانی

تعداد سوال: ۱

بونسای افرا ویژه

تعداد بازدید ۲۰۰

سلام وقتتون بخیر من اردیبهشت ماه این گلدان بونسای افرا رو خریدم و در تراس خونه گذاشتم و هر روز یک لیوان آب میدادم بهش و در گلدان سفالی بود. خیلی سرحال بود و برگ میداد. تابستان هوا گرم شد و سر برگهاش سوخت. آوردمش داخل خانه مقابل پنجره گذاشتمش. گلدان قبلی ازش آب خارج نمیشد عوضش کردم و بعد یک ماه بهش کود دادم. الان هم سوختگی سر برگها داره داخل برگها پیشروی میکنه. لطفا راهنمایی بفرمایید که چطوری درمانش کنم درحال حاضر یک روز درمیان بهش یک لیوان آب میدم ولی آب از زیر گلدان جاری نمیشه. میترسم بیشتر آب بدم ریشه هاش بپوسه. باید هر روز بهش آب بدم؟ یا اصلا باید آب از زیر گلدانش جاری بشه؟ یک بار هم دوتا از برگهای انتهایی شاخه شو هرس کردم. متشکرم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۳:۱۷:۳۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر خاک و در دست که میگیرید حالت گلی و سفت داره؟ زیر گلدان زهکش داره ؟و هربار چه مقدار آب میدید ؟

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۰۲:۳۲

معصومه قربانی

یک روز درمیان که آب میدم خاک هنوز مرطوب و یکم سنگینه

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۰۶:۲۳

معصومه قربانی

زهکشی هم داره و روز درمیان یک لیوان آب میدم بهش

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۰۶:۵۶

کارشناس شماره ۲

خب ببینید میزان اب در هرابیاری کمه و فاصله آبیاری نزدیکه با یک سیخ چوبی سطح خاک و چک کنید هر زمان بین دو آبیاری یک سوم ارتفاع خاک خشک شد آبیاری کنید و هربار هم گیاه رو سیراب کنید یعنی تا حدی آب بدید که چند قطره آب اضافی از زیر گلدان خارج بشه یک لیوان آب براش کافی نیست اگه با تنظیم آبیاری لکه ها بیشتر شد از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۱۱:۵۰

معصومه قربانی

بسیار خوب باشه چشم. ممنونم از راهنماییتون?

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۱۶:۲۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۹:۴۴:۰۹

معصومه قربانی

سلام وقتتون بخیر گیاه من آفت سفید گرفته خیلی ریزن روی خاکش راه میرن باید چیکار کنم؟? ممکنه بخاطر آبیاری زیاد باشه؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۱۲:۵۲:۲۳

معصومه قربانی

من روزی ۱ ساعت هم حدودا برای افرا بخور سرد روشن میکنم. ولی امروز بعد سه روز که بهش آب نداده بودم خاکشو بررسی کردم فقط سطح خاک یکم خشک شده بود ولی بعد ۳ روز حتی یک سومشم خشک نبود تقریبا مثل روزهای آبیاری خاکش خیس بود

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۱۲:۵۸:۲۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر نبودن تهویه بسته شدن زهکش گلدان یا خاک سنگین میتونه باعث رطوبت بیش ازاندازه خاک و دیرتر خشک شدن خاک بشه این موارد و حتما در گیاه بررسی بفرمایید

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۰:۳۲:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@