پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا جعفرنژاد

تعداد سوال: ۱

تیره و خشک شدن برگ زامیفولیا بلک ویژه

تعداد بازدید ۱۴۵

سلام من یه گلدون زامیفولیا بلک دارم تقریبا دو سال میشه حدود یکسال پیشم گلدونش رو عوض کردم حدود ۶ ماهه تک تک شاخه هاش حالت سوختگی میگیرن و میریزن و از بین میرن به طور کامل یعنی اول برگا و بعد ساقه فقط دو شاخش مونده که یکی از اینا هم این روند رو پیش گرفته چکار باید بکنم دیگه پاجوشم نزده

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۰۵:۰۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر بله با توجه به سرعت ریزش برگ و شاخه بهتره ریشه چک بشه، احتمال پوسیدگی ریشه بسیار زیاد هست و در صورت پوسیدگی میتونید از،همین تاپیک اطلاع بدید برای مراحل بعدی راهنمایی تون کنم

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۱۴:۰۵

زهرا جعفرنژاد

چطور باید چک کنم که پوسیده یا نه ؟

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۴:۱۷:۰۷

کارشناس شماره ۲

بهتره 48 ساعت قبل گیاه رو ابیاری کنید بعد از پشت گلدون اروم ضربه بزنید گیاه قالبی بیرون میاد و اگر ریشه پوسیده باشه بوی ترش و کپک از خاک حس میکنید و از طرفی ریشه ها نرم و لزج یا پوک و خشک میشن که در این حالت باید قسمت پوسیده جدا بشه و خاک هم تعویض بشه. اگر تا حالا تعویض خاک و گلدون انجام ندادید میتونید از خدمات ویزیت تصویری ما استفاده کنید در تماس تصویری مرحله به مرحله بهتون روش تعویض خاک و برررسی پوسیدگی گفته میشه نیاز به بردن گیاه به کلینیک هم نیست و شوک جابجایی براش اتفاف نمیافته. برای هماهنگی ویزیت به واتسپ زیر میتونید پیام بدید 09183161028

۱۴۰۲-۰۴-۰۷ ۱۹:۴۸:۵۷

زهرا جعفرنژاد

سلام من ریشه رو چک کردم پوسیده نشده فقط قالبی بیرون نیومد و خاک دور ریشه کامل ریخت الان باید چکار کنم و مشکل از کجاست حالا که از ریشه نیست؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۳:۲۴:۰۷

کارشناس شماره ۲

حجم ریشه خیلی کمه این میتونه چندتا دلیل داشته باشه ابیاری اشتباه خاک سنگین کوددهی نکردن و گلدان نامناسب گلدون کوچک انتخاب کنید و بافت خاک و دست بزنید وقتی مرطوب هست حالت گلی نداشته باشه و ابیاری شو با خشکی سه چهارم خاک انجام بدید زهکش هم‌چک کنید کاملا باز باشه و ماهی یکبار کود ریشه زا بدید و ماهی یکبار کود پتاسیم بالا بین دو کوددهی ۱۵ روز فاصله باشه

۱۴۰۲-۰۴-۲۰ ۱۴:۵۲:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@