پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زاهدي

تعداد سوال: ۱

قهوه اي شدن برگ هاي ليترا ویژه

تعداد بازدید ۲۱۵

سلام وقت بخير فيكس ليتاراي من روي برگهاش لكن هاي قهوه اي ايجاد شده و داره با سرعت زياد ميشه يك ماه نيست خريدم ميشه راهنماييم كنين هفته اي دوبار ابياري ميكنم نوري ك دربافت ميكنه از داخل عكسي ك از دور گرفتم مشخص حياط خلوت هم دارم،افتاب نميخوره،ولي خنك خنك هم نيس ميتونم بزارم؟ من چند روز مسافرت بودم برگشتم اين بلا سرش اومد

۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۶:۰۲

زاهدي

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. بهتره گلدان را به حیاط خلوت منتقل کنید. گیاه بعلت تهویه ی نامناسب محیط و آبیاری و رطوبترسانی نادرست دچار قارچ شده . برگهای آسیب دیده دیگر ترمیم نمیشوند و میتوانید به مرور آنها را جدا کنید . دادن کود کلات آهن ماهی یکبار میتواند در سلامت گیاه و رشد و برگزایی موثر باشد . آبیاری را زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید. گاهی اوقات در این فصل برگها را هم در زمان آبیاری مورد شست و شو قرار بدید تا گیاه دچار کنه نشود البته اینکار را شبها و زمانی که نور کم است انجام دهید .یکبار هم گیاه را با قارچ کش آبیاری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) کلات آهن
۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۲۲:۱۷:۴۴

زاهدي

ممنون از راهنماييتون?? در مورد سانسوريا هم سوال داشتم ميتونم بپرسم

۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۲۲:۲۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

بله بفرمایید

۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۰:۳۷

زاهدي

من يه سانسوريا پر داشتم يك دفعه شاخه هاش شروع كرد ب زرد شدن و كم كم شل ميشن و ميفتن گفتن گلدون مناسب نيس گلدون رو عوض كردم ولي باز هم الان چندتا شاخه هاش زرد شده و از بين رفته ديگه خيلي داره خلوت ميشه گلدونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۵:۱۴

کارشناس شماره ۱

نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۲ ۲۲:۵۶:۱۰

زاهدي

ده روزي يكبار سيراب ميشه

۱۴۰۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

چون سایز گلدان بزرگ است بهتره قبل از آبیاری خاک را تست کنید و زمانی که خاک رطوبت دارد از آبیاری خودداری کنید. محل نگهداری گلدان هم مناسب نیست . بهتر است گیاهان در کنار سیستم صوتی و تصویری قرار نداشته باشند . اگر روند زرد شدن گیاه شدت پیدا کرد حتما گیاه را از خاک خارج کرده و پس از چک کردن ریشه و اطمینان از سلامت آن ، گیاه را مجددا در گلدانی کوچکتر بکارید و در کنار پنجره ی نورگیر و محیطی که دارای تهویه ی خوب باشد قرار دهید .

۱۴۰۲-۰۴-۱۴ ۱۳:۴۳:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@