پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه لطفی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ و چوبی شدن اوند هویا ویژه

تعداد بازدید ۳۰۷

سلام.یک گلدون هویا کارنوزای مادری بزرگ خریدم که بعد یک ماه شروع کرد به برگ زرد کردن و خشک شدن و ساقه هاش هم از سر گیاه شروع کردن به چوبی شدن که حدود یکی و دو متر از سر بعضی ساقه ها بدون برگ و چوبی شدن و قطعشون کردم،چند نوع قارچ کش رو امتحان کردم.هویا های دیگری هم دارم که اونا هم کم کم دارن به همین مشکل دچار میشن😔😔😨😨لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۶ ۱۳:۴۸:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر چند روز یکبار بهش اب میدید؟ زهکش زیر گلدونتون باز هست؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۶ ۱۵:۱۲:۳۸

سمانه لطفی

بله.زهکش کاملا اکی هست و با همون گلدون مادری هست هنوز که توش رشد کرده.بین یک هفته تا ده روز اب دهی میشه،خاکش هم پیت ماسه و سبک،روی برگهاش هنگام زرد شدن حالت شبکه ای شروع به قهوه ای شدن میکنه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۶ ۱۵:۲۰:۰۵

کارشناس شماره ۲

ببینید علایم زردی به مشکل ریشه شبیه هست ولی برای بررسی دقیقتر پیشنهاد میکنم ریشه رو چک کنید ببینید علایم پوسیدگی یا نرمی و لزجی میبینید و اطلاع بدید

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۲:۲۳

سمانه لطفی

ریشه ها سالم و بدون پوسیدگی هستن،احتمال داره که گیاه ریشه پر کرده و حجم خاکش براش کم باشه؟رانرها از سر شروع کردن به خشک شدن????

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۹:۱۲:۰۵

سمانه لطفی

این مشکل داره برای هویاهای دیگرم هم‌پیش میاد کم کم???

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۳:۱۵

سمانه لطفی

??

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۹:۳۴:۳۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر ببینید با توجه به اینکه مشکل در چند گلدان هویا اتفاق افتاده احتمال الودگی خاکتون بسیار زیاد هست که هردو گلدون علایم شبیه نشون دادن و چون زردی برگ به سرعت اتفاق میافته پیشنهاد میکنم حتما ریشه هردو گیاه رو چک کنید در صورت وجود پوسیدگی لازمه قسمت الوده رو جدا کنید و باقی مانده ریشه رو در قارچکش قرار بدید ضدعفونی بشه ودر خاک جدید بکارید

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۰:۲۵:۴۴

سمانه لطفی

ریشه ها سالم و بدون پوسیدگی هست،اگه گلدون عوض کنم،قارچ کش بزنم چی؟چه قارچ کشی پیشنهاد می کنید؟ازاکسی کلراید مس و ایپرودیون+ کاربندازیم و مانکوزب استفاده کردم،ولی جواب نداد؟امکانش هست نیاز به تعویض گلدون داشته باشه و حجم خاکش کم باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۷:۲۵:۲۰

کارشناس شماره ۲

یک فیلم ازش به واتسپ من ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@