پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم صفدری

تعداد سوال: ۱

فیلکوس بلک ویژه

تعداد بازدید ۱۳۹

سلام و احترام من دو سه روزه یه گلدون فیکوس بلک خریدم همون روز یه مقدار بهش آب دادم و امروز هم دست زدم به خاکش دیدم خشکه یه مقدار دیگه بهش آب دادم چون حس کردم آبی که قبلا دادم خیلی کم بوده تقریبا دوتا فنجون از همون روز برگهاش بی حال بودن و برگهاشو با دستمال خیس تمیز کردم و هروز یکم آب اسپری میکنم روی برگهاش خیلی کم یه ظرف آب هم کنارش گذاشتم که مرطوب نگهش دارم خونه ی ما اصلا نور کافی نداره اول کنار سالن گذاشتم و نور هالوژن و یه آباژور کنارش دائم روشن گذاشتم تا نورش تامین بشه ولی دیروز جاشو عوض کردم و گذاشتمش پشت پنجره ایی که پرده تور داره گفتم شاید نور روز براش خوب باشه البته توی سایت شما خوندم ولی الان متوجه شدم که یکی از برگهاش داره زرد و قهوه ایی میشه این گلدون از دیجی کالا خریداری شده و هدیست توی شناسش نوشته شده که خاکش کاملا ضدعفونی و بدون قارچه که عکسشو گرفتم اگر لازم هست ارسال کنم در ضمن یکی دیگه از برگهاش وسطش سبز شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۶ ۱۹:۴۰:۱۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر این لکه ها بزرگتر میشه؟ در برگ های دیگه هم این لکه هارو مشاهده میکنید؟ و گیاهتون رو غبار پاشی میکنید؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۶:۴۸:۱۹

مریم صفدری

سلام فعلا یه دونشه و بزرگ‌شده من اصلا نمیدونم چطور غیار پاشی میشه و یه چیز دیگه اینکه دیشب متوجه شدم که خاک گلدون پراز هزارپاست و اینکه رنگ برگها از وسط داره سبز میشه

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۰۷:۴۲:۳۵

کارشناس شماره ۲

برای کنترل این لکه برگی لازمه دوبار به فاصله ۸ روز قارچکش سطح برگ اسپری کنید براتون لینک قارچکش و میزارم و با توجه به اینکه خاک پر از هزارپاست بهتره خاک رو تعویض کنید چون وجود حجم زیاد هزار پا بدلیل آلودگی خاک هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۰:۲۲:۵۱

مریم صفدری

شما خاک مناسب این گلدون رو دارید ؟؟؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۶:۱۳:۳۲

مریم صفدری

بعد اینکه خیلی برگها بی حال هستن و تعداد برگهای آسیب دیده دوتا شده و یکی از برگها هم افتاده اگر خاک مناسب این گل رو دارید لطفا لینکشو برام بفرستین

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۶:۱۵:۰۸

کارشناس شماره ۲

متاسفانه فعلا خاک نداریم حتما از ترکیب خاک کوکوپیت پرلیت پیت ماس و ورمی کمپوست استفاده کنید و زهکش بالا یعنی زیر گلدان چند سوراخ و لایه زیر سنگریزه

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۲:۵۷

مریم صفدری

اگر دور ریشه ها رو‌کامل خاکشو پاک‌کنیم خراب نمیشه ؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۹ ۰۲:۰۰:۵۹

کارشناس شماره ۲

بله شوک زیادی وارد میشه به گیاه بهتره تا حدی خاک رو جدا کنید که ریشه لخت نشه

۱۴۰۲-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۹:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@