پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای با حاشیه زرد و پشه سیاه ویژه

تعداد بازدید ۱۰۶

سلام وقت بخیر مدتیه متوجه لکه های قهوه ای با حاشیه زرد روی برگای گیاهم شدم که لکه ها اول سبز کمرنگه بعد زرد میشه و بعد مدتی زردی گسترش پیدا میکنه، توی گلخونم متوجه پشه های ریز سیاه شدم اما روی خاک گیاهم پشه ندیدم اما احتمال میدم پشه داشته باشه برای درمانش چیکار باید کرد؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۲۱:۳۴:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر گیاه دچار بیماری قارچی شده خا‌ک گلدان چه بافتی دارد ؟ به نظر نامرغوب است ! نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی چگونه است؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۷ ۲۳:۵۴:۱۰

الهه

خاکش تقریبا سبکه و مخلوطی از ماسه و پرلیت و خاکبرگه و وقتی سطح خاک خشک میشه (تا حدود ۳ سانت) آبیاریش میکنم

۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۰۰:۴۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

اجازه بدید خاک بیشتر خشک بشه .وجود کوکوپیت باعث میشود که اب دیرتر تبخیر شود . بهتر است در ترکیب خاکتان کوکوپیت و پرلیت وجود نداشته باشد . یکبار از قارچ کش استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید. گیاه روبه روی کولر قرار نداشته باشد و زمانی که نور شدت اش زیاد است روی برگها آب اسپری نکنید . برای دفع پشه هم میتوانید از سموم حشره کش استفاده کنید البته در کنار سمپاشی باید تهویه ی محیط را بهبود بخشید و رطوبت را کم کنید زیرا در غیر اینصورت سمپاشی تاثیر چندانی نخواهد داشت . برگهای آسیب دیده را حذف کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion)
۱۴۰۲-۰۴-۱۸ ۱۵:۳۹:۵۴

الهه

سلام برای بیماری قارچیش چه سمی پیشنهاد میکنید؟

۱۴۰۲-۰۴-۱۹ ۰۹:۲۳:۱۴

کارشناس شماره ۱

میتوانید از این سم استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۲-۰۴-۲۱ ۰۹:۱۵:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@