پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مینوفتاح

تعداد سوال: ۱

لک های قهوه ای روی برگ ها و عدم رشد ویژه

تعداد بازدید ۳۲۵۴

سلام وقتتون بخیر،حدود ۶ماهه ک گل فیکوس رو خریدم اصلا تو این مدت رشد نکرده(۳تا برگ جدید داشت ک اصلا تا الان باز نشدن و دوتا از برگاش لوله شده بود ک هنوزم بهمون شکل هست) برگاش نرم شدن و حالت افتادگی پیداکردند و از پایین یکی یکی زرد میشن دیروز متوجه شدم لکهای سفید روی برگاش به وجود اومده ک حشره کش insecticide ب برگاش زدم از نظر موقعیت مکانی هم جلوی پنجره هست و نور کافی بهش میرسه و هروقت خاکش خشک میشه ابیاری میکنم به اندازه ای ک اب از زهکش گلدون بیرون میاد،میشه لطفا راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۲:۰۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .درسته که فیکوس یه گیاه آپارتمانیه اما برای رشد خوب به هوای تازه و مکانی با تهویه ی خوب و نور کافی نیاز داره .علت باز نشدن برگهای جوان میتواند کمبود نور و یا وجود آفت باشه .زردی برگها و ریزش اونها هم به ابیاری مربوط میشه اگر خاک گلدانتان خیلی سبک هستش بهتره اونرو اصلاح کنید چون فیکوس به خاکی با ترکیب متوسط نیاز داره .خاک خیلی سبک باعث میشه آب زود از گلدان خارج بشه و کمتر در دسترس گیاه قرار بگیره .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۰۰:۱۰:۲۶

مینوفتاح

ممنون از توضیحاتتون،جای گلدون رو تغییر دادم جلوی پنجره ای گذاشتم که همیشه باز هست، برای از بین بردن آفت چه دارو ای پیشنهاد میدید چون تمام برگها از پایین دچار لک قهوه ای شدن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۰۱:۴۷:۰۹

مینوفتاح

یسری از برگها دچار پارگی شدن ک تو عکس قبلی براتون فرستام مشخص هستش و دوتا از برگها هم لوله شدن،علتش چی هست؟ممنون میشم راهنمایم کنید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۰۲:۰۱:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

از سم سوین برای سمپاشی استفاده کنید .سمپاشی رو در منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید . دو هفته بعد از سمپاشی دوباره سمپاشی رو تکرار کنید

۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۰۹:۳۵:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@