پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نجمه كاهه

تعداد سوال: ۲

مشکل زرد شدن وریزش برگ فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۲۰۴

سلام من یک گیاه فیکوس بلک دارم که یکماه خریداری کردم موقع خرید گلدان وخاک تعویض شد ‌اوردم خونه پست پنجره شرقی واز پشت پرده نور میبینه و حالش خوب بود ویکی ازغنچه های برگش بعداز سه روز باز شد ولی بعد از دو هفته گلم حالت افتادگی داره ‌برگاش از پایین زرد میشه میفته وهموز اون روند ادامه داره ولی من تمام شرایط غبار پاشی اب دهی هفته ای یکبار بدون کلربهش میدم ممنون میشم راهنمایی کنید تا حال گیاهم خوب بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۱ ۲۰:۲۸:۲۰

نجمه كاهه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۸:۱۳:۲۱

نجمه كاهه

برگاش به این شکل میشه ‌سریع میفته تا حالا ۷ و۸ عدد بر افتاده

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۸:۲۲:۳۰

نجمه كاهه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۸:۴۱:۰۶

نجمه كاهه

اینم خاکیه که موقع تعویض گلدان داخلش ریختم

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۸:۴۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . فیکوسها گیاهانی هستند که به محیطی با نور و تهویه ی کافی نیاز دارند . خاکی از آن استفاده کردید برای فیکوس مناسب نیست چون سبک است . برای فیکوس باید خاکی با بافت متوسط تهیه کنید یعنی نه خیلی سنگین باشد و نه خیلی سبک ، در ترکیب خاک نباید کوکوپیت و پرلیت وجود داشته باشد . ترکیبی از خاکبرگ و خاکباغچه برایش مناسب است یا خاک برگ و پیتماس . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه را سیراب کنید. به گیاه هوای تازه برسانید .

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۹:۳۱:۴۰

نجمه كاهه

من برایرفع مشکل باید چکارکنم

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۹:۵۰:۳۰

نجمه كاهه

خاک رو عوض کنم ودر فضای باز ببرم راهنمای کنید دقیق میشم

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۰۹:۵۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چه مقدار آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۱۰:۱۴:۴۷

نجمه كاهه

سه لیوان بزرگ اب میدم اونم هر موقع سطح خاک خشکه وبه اندازه سه چهار سانت با یه سیخ چوبی در خاک فرو میکنم اگر رطوبت نداشت ابیاری میشه و ابیاری فکر میکنم اونقدر نیست که از ته گلدان خارج بشه

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۱۰:۴۵:۰۷

کارشناس شماره ۱

باید به اندازه ای به گیاه اب دهید که اب از زیر گلدان خارج شود (البته در این فصل). اگر اب از ته گلدان خارج نمیشود ممکنست زهکشی گلدان هم مشکل داشته باشد یا اینکه مقدار آبی که در گلدان میریزید برای گیاه کافی نیست . اگر اب از ته گلدان خارج نمیشود یا اینکه خیلی زود خارج میشود بهتر است ابتدا گلدان را به مدت ۴۵ دقیقه در ظرف آب قرار دهید ، اگر بعد از ان برگها کمی سرحال تر شدند گیاه تشنه بوده است . اینکار را انجام داده و نتیجه ی کار را اطلاع دهید

۱۴۰۲-۰۴-۲۲ ۱۱:۱۸:۲۸

نجمه كاهه

این عکس گیاه که دیروز داخل ظرف اب گذاشتم والان این شکلیه فرق چندانی نکرده گفتم ببیتنید راهنمایی کنید بگید چکارکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۱۱:۴۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

باید خاک را تعویض کنید . از ترکیب خاکبرگ و پیتماس به نسبت دو به یک استفاده کنید یعنی دو قسمت خاکبرگ و یک قسمت پیتماس ، و بعد از تعویض خاک گیاه را سیراب کرده و چند روز در محیطی سایه با تهویه ی خوب قرار بدید . یک سوم گلدان را هم لایه ی زهکش بریزید میتوانید برای زهکش از پوکه و زغال به نسبت مساوی استفاده کنید . یا تکه های سفال شکسته به همراه زغال استفاده کنید . خاک به هیچ وجه کوکوپیت و پرلیت نداشته باشد . مدتی گیاه بیحال خواهد ماند و ممکنست چند برگ دوباره بریزند . اما اگر محیط تان از نظر نور و تهویه برایش مناسب باشد ، کم کم ریزش برگ متوقف شده و گیاه شروع به برگزایی خواهد کرد . اگر محیط مناسب نباشد گیاه نمیتواند مثل قبل شاداب و سرحال شود .

۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۲۰:۱۷:۳۶

نجمه كاهه

فضای سایه با تهویه مناسب یعنی در فضای باز مثل حیاط نگهداری کنم

۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۲۰:۲۲:۴۶

نجمه كاهه

نور فیلتر شده پنجره شرقی از پشت پرده براش خوبه یا باید نور زیاد ببینه بعد از این که سرحال ‌شاداب شد

۱۴۰۲-۰۴-۲۳ ۲۰:۲۴:۱۰

کارشناس شماره ۱

بله ؛ فعلا" فضای باز کاملا سایه براش مناسب است . نور پنجره ی شرقی برایش کم است .بعد از اینکه سرحال شد باید نور بیشتری دریافت کند.

۱۴۰۲-۰۴-۲۴ ۰۸:۰۴:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@