پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام ثابت نیا

تعداد سوال: ۱

یوکا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۵

سلام وقت بخیر.گیاه یوکا دارم احساس میکنم قارچی شده و گوشه های دو تا از برگهاش قهوه‌ای شده و کمی زرد شده میشه علتشو بگین؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۶ ۱۹:۰۵:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت هستش و گیاه از نظر تهویه و نور در چه محیطی قرار دارد؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۷ ۰۹:۰۶:۵۵

الهام ثابت نیا

هفته ای یکبار آبیاری میکنم .پشت پنجره ی جنوبی گذاشتم بطوری که دو سه ساعتی آفتاب از پشت پنجره روش میفته .پنجره هم خیلی کم پیش میاد باز کنم برای تهویه . هر دو هفته یکبار سه تا کود رو که گلفروشی داده بود با هم قاطی می کردم و پای گلدونام می ریختم که از وقتی اینجوری شده بهشون ندادم .

۱۴۰۲-۰۴-۲۷ ۱۰:۰۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

کار درستی کردید که کوددهی را متوقف ‌کردید . یوکا گیاهی بیرونی است و حتما باید هوای تازه ، حداقل نیمی از روز بهش برسانید . بهتره در نیمه ی اول سال،اگر تراس ِ سایه و یا حیاط خلوت دارید گلدان را در آن محیط قرار دهید . در غیر اینصورت و نرسیدن هوای تازه و نور کافی به گیاه ، گیاه از بین خواهد رفت . آبیاری باید در زمانی انجام شود که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و گیاه را در آن زمان و در این فصل سیراب کنید .

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۰۴:۰۵

الهام ثابت نیا

یک گیاه شفلراهم دارم که برگاش از پایین داره زرد میشه و چند تا از برگهاشم لکهای قهوه ای یا سوخته شدن اونم هفته ای یکبار آب می دادم از پنجره جنوبی با یک متر فاصله توی سایه می‌زارم و دیگه بهش کود ندادم به نظرتون هم شفلرا و هم یوکا رو موقع آبیاری بهشون قارچ کش بدم و اینکه شفلرا رو هم توی تراس بزارم خوبه؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۱۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

شفلرا را هم در تراس قرار دهید در محیطی کاملا سایه. عکس شفلرا را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۱۷:۴۷

الهام ثابت نیا

نگفتین قارچ کش لازم دارم یا نه؟هم اینکه شفلرا رو از وقتی خریدم خاکش خاک باغچه ست لازمه عوض کنم و خاک سبک‌تر بریزم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۲۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

نیازی به قارچ کش نیست . شفلرا بهتره خاکش بافتی متوسط داشته باشد اما نسبت به خاک زیاد حساس نیست و اگر در خاک باغچه در حال رشد است نیازی به تعویض خاک نیست اما اگر رشد متوقف شده و یا گیاه به سرعت در حال سیاه شدن و ریزش برگ است بهتراست خاک را تعویض و از مخلوط خاک باغچه و خاک برگ به نسبت مساوی استفاده کنید .

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۵:۴۸:۵۹

الهام ثابت نیا

سلام .ساقه ی آگلونما بعد از اینکه در آب ریشه داد در خاک کاشتم زرد شده و داره برگشم زرد میشه علت چیه؟

۱۴۰۲-۰۷-۱۵ ۰۷:۵۸:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگر ریشه ها بیش از حد در آب رشد کرده باشند به محیط آب عادت کرده اند و در زمان انتقال به خاک این عارضه طبیعی است و پس از اینکه گیاه به خاک عادت کند زرد شدن برگها ، به مرور کم شده و برطرف میشود . اگر خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت داشته باشد آن هم میتواند موجب زردی برگها ی آگلونما شود و بهتر است از خاک برگ که فاقد کوکوپیت و پرلیت است استفاده کنید.

۱۴۰۲-۰۷-۱۸ ۰۸:۰۹:۴۲

الهام ثابت نیا

سلام گیاه یوکای من با اینکه چند بار به فاصله یک هفته قارچ‌کش دادم ولی همچنان در حال زرد شدن و پوسیدگی هست و هر برگ جدید که در میاره پودر سفید رنگی دور جوانه ش بوجود میاد راهکار چیه؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۷ ۱۳:۱۰:۲۸

الهام ثابت نیا

سلام گیاه یوکای من با اینکه چند بار به فاصله یک هفته قارچ‌کش دادم ولی همچنان در حال زرد شدن و پوسیدگی هست و هر برگ جدید که در میاره پودر سفید رنگی دور جوانه ش بوجود میاد راهکار چیه؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۷ ۱۳:۱۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

علت سفیدک روی برگها رطوبت بالا و تهویه ی نامناسب است . ایا گیاه در داخل قرار دارد؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۹ ۲۱:۰۳:۳۶

الهام ثابت نیا

بله .قبلاً گفته بودین که یوکا یک گیاهیست که باید در بیرون نگهداری بشه منم توی تابستون توی تراس گذاشتم که بهش هوا بخوره.ولی با شروع پاییز آوردم داخل.چند ماه پیش گلدونشو عوض کردم امکان داره علت پودر روی برگها از این باشه؟

۱۴۰۲-۱۰-۰۹ ۲۱:۳۵:۲۴

کارشناس شماره ۱

بله . نیازی نبود گیاه را به داخل منتقل کنید . در زمان سرما فقط کافیست آبیاری را کمی کاهش دهید .

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۴:۳۶

الهام ثابت نیا

یعنی باید بزارم کامل بپوسه .هیچ راهی برای از بین بردن قارچش پیشنهاد نمی کنین؟

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۱:۰۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگر محیط گیاه مناسب بود میتوانستید از قارچ کش استفاده کنید اما چون گیاه شرایط محیطیِ مناسبی ندارد استفاده از قارچ کش موثر نخواهد بود

۱۴۰۲-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۸:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@