پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اسما پورمحمد

تعداد سوال: ۴

کاکتوس ویژه

تعداد بازدید ۱۰۷

سلام وقت بخیر من کاکتوسمو از خاک در اوردم ریشش یکم پوسیدگی‌داره ولی گیاه خودش خیلی جاهاش زرد شده الان من باید به ریشش قارچ کش بزنم و بزارم پینه ببنده یا فقط قارچ کش بزنم و خاک و گلدونو عوض کنم؟ این زرد شدگی ساقه ها درست میشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۶ ۲۰:۳۹:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. هر جایی از گیاه که زرد یا نرم و قهوه ای شده را جدا کنید و دور بیاندازید . قلمه های سبز را در ماسه ی نرم ، یک ساعت بعد از قطع کردن ، بکارید . سعی کنید آبیاری قلمه ها را به اندازه ای انجام دهید که فقط خاک کمی مرطوب شود ، گلدان قلمه ها کوچک باشد . انتهای قلمه ها را با پودر زغال یا پودر قارچ کش آغشته کنید و بعد بکارید .

۱۴۰۲-۰۴-۲۷ ۰۹:۰۵:۵۸

اسما پورمحمد

بعضی جاهای گیاه یکم زرده ولی خب مثلا وسط گیاهه و قسمت بالاترش تعداد زیادی جوونه سالم داره اونا رو باید قطع کنم؟ من قسمت پوسیده ریشه رو جدا کردم و سریع کاشتمش یکساعت صبر نکردم ینی خراب میشه؟ ولی قارچ کش زدم

۱۴۰۲-۰۴-۲۷ ۱۴:۲۸:۲۰

کارشناس شماره ۱

قسمت زرد را باید جدا کنید . نیازی به جداسازی جوانه های سالم از روی ساقه نیست . اگر بلافاصله گیاه را کاشتید باید مراقب آبیاری باشید و طبق کامنت قبلی ابیاری را انجام دهید

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۰۰:۰۴

اسما پورمحمد

سلام وقت بخیر من با مشاور شما هماهنگ شدم و هم جای گیاهمو عوض کردم هم بهش قارچ کش زدم ولی بازم داره کاملا از بین میره خیلی جاها دوباره قهوه ای شدن و داره کج میشه و پژمرده باید چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۱۲ ۱۷:۱۰:۴۶

کارشناس شماره ۱

باید از قسمتهای سالم قلمه بگیرید . زمانی که ریشه آسیب جدی ، دیده باشد ، گیاه تواناییِ احیا ندارد و باید دوباره قلمه زده شود و ریشه دار شود . قلمه ها نباید از ده الی پانزده سانت بیشتر باشند . از ماسه ی نرم برای کاشت قلمه ها استفاده کنید .

۱۴۰۲-۰۵-۱۲ ۲۲:۱۲:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@