پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فریبا مختاری

تعداد سوال: ۲

بیرمگ شدن برگ بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۱۱۱

سلام من از پنجشنبه یه باباادم خریدم از اون روز یه برگ باز کرده یه برگ زرد کرده امروز هم دقت کردم یه برگش کمرنگ با رگه های پررنگ تر داره میشه من چکار باید انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۷ ۱۴:۴۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است و گیاه از نظر نور در چه محیطی قرار دارد ؟ آیا خاک گلدان سبک است ؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۷:۵۴:۵۲

فریبا مختاری

خاک گلدان همانی هست که بوده ماتعویض نکردیم فقط داخل یک گلدان دیگر گذاشتیم و آب هم وقتی آوردیم خانه آب دادیم یعنی پنجشنبه بعد شنبه آب دادم دیشب هم سیخ چوبی فرو کردم خشک بود انگشت هم فرو کرده چند بند انگشت خشک بود آب دادم

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۵۲:۱۴

فریبا مختاری

نور هم به فاصله ۶۰ سانتی پنجره جنوبی قرار دارد نور متوسط خوب دارد اما بدون نور مستقیم خورشید

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۸:۵۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

بهتره کمی گلدان را به پنجره نزدیک تر کنید و حداقل نیمی از روز به گیاه هوای تازه برسانید . زیر برگها را با دقت نگاه کنید و ببینید اثری از وجود آفت یا تار عنکبوت مشاهده می کنید یا خیر؟ آبیاری باید زمانی انجام شود که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و در این فصل گیاه را سیراب کنید حداقل یک سوم خاک باید خشک باشد و بعد به گیاه آب دهید . بابا ادم چون گیاهی است که به محیطی با تهویه ی خوب نیاز دارد ممکنست در بدو ورود به منزل چند برگ زرد کند اما نگران نباشید اگر شرایط محیطی و آبیاری مناسب باشد زود به محیط جدید عادت کرده و دوباره شروع به برگدهی خواهد کرد .

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۵:۵۳:۳۹

فریبا مختاری

خیلی سپاسگذارم

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۳:۵۹

فریبا مختاری

خواهش میکنم بفرمایید من برای تقویت بابا ادم چه کودی براش بخرم وبرای زاموفیلیا هم بفرمایید سپاسگذارم

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۷:۵۰:۴۰

کارشناس شماره ۱

بابا آدم کود کامل ، سه بیست و برای زامیفولیا، کود فسفر و پتاس بالا و گاهی اوقات هیومیک اسید و کود کلات آهن . البته کوددهی باید با توجه به نیاز گیاه انجام شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه کلات آهن قطره مخصوص زامیفولیا
۱۴۰۲-۰۴-۲۹ ۰۶:۴۸:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@