پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نورا

تعداد سوال: ۱

خطهای تیره چسبیده به پشت اریکا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۲

سلام. من دوماهه که اریکا رو خریدم. دو هفته پیش متوجه شدم که پشت دو تا از برگها سفیدک پنبه ای داره و خطهای کوتاه تیره چسبیده به پشت بیشتر برگهاست. دو مرحله به فاصله ده روز با سم دیکلروس سم پاشی کردم. سفیدکها از بین رفت اما همچنان خطهای تیره چسبیده به پشت برگها باقی مونده که با ناخن کشیدن خطها کنده میشه، ختی روی برگی که داره حدید در میاره از این خطها چسبیده. روی ساقه برگها پر از لکه هست که بیشترش توی عمق ساقه هست اما بعضی از لکه های ساقه ها قابل جداشدنه. باید چکار کنم تا اریکا سرحال شه و این خطها طبیعیه ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۰۹:۵۹:۲۶

نورا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۰:۰۱:۵۶

نورا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۰:۰۵:۳۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر با دقت به پشت برگ و سطح برگ بخصوص ناحیه اتصال برگ به ساقه نگاه کنید پوشش سفید رنگ پنبه ای رو میبینید؟ یا کامل پاک شده چک کنید که برگ ها حالت چسبناکی دارند یا خیر ؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۲:۴۷

نورا

سلام. تمام نقاط گیاه رو چک کردم فقط دوتا پوشش سفید پنبه ای روی کل گیاه دیدم که اونم خشک شده بود

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۸:۴۹

کارشناس شماره ۲

من پیشنهاد میکنم دو نوبت به فاصله ۹ روز کنفیدور به شکل ابیاری و محلول پاشی استفاده بشه و دو هفته بعد از اخرین سم پاشی کوددهی و شروع کنید براتون لینک کود و سم های مورد نیاز رو میزارم اگر سوالی بوذ بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۲-۰۴-۳۱ ۰۰:۰۹:۲۴

نورا

سلام مجدد . من یک پیله موآ دارم که جدیدا داره برگاش یکی یکی زرد میشه . باید چکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۲۰ ۱۳:۵۰:۲۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر لطفا سوال گیاه جدید رو در تاپیک جدا مطرح بفرمایید ممنون

۱۴۰۲-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۷:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@