پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

س رضازاده

تعداد سوال: ۲

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام وقت بخیر ببخشید گل سانسوریا دارم که برگات پیچ میخوره و. کوتاه میمونه دلیلش چیه

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۰:۴۳:۲۹

س رضازاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۰:۴۸:۳۶

س رضازاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۰:۵۰:۴۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چند روز یکبار و چه مقدار بهش آب میدید ؟ فاصلش با نور یا وسایل سرمایشی چقدر هست ؟

۱۴۰۲-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۰:۲۴

س رضازاده

سلام تقریبا 4یا5روز یکبار آب میدم به اندازه یک لیوان جلو پنجره نورگیر هست یه کم باد کولر بهش میزنه و تقریبا هر از دوهفته هم کود 10 52 10بهش میدم رشدش خوبه دوتا پاجوش قوی داده ولی نمیدونم چرا پیچ میخوره

۱۴۰۲-۰۴-۲۹ ۰۰:۳۲:۳۶

کارشناس شماره ۲

با توجه به اندازه گلدون مقدار مناسبی اب دریافت نمیکنه بهتره بین دو ابیاری اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید ولی در هر نوبت ابیاری گیاه رو سیراب کنید به شکلی که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه برای تقویت گیاه هم سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار پتاسیم ماهی یکبار فسفر و ماهی یکبار هورمون سیتوکنین حتما بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature هورمون سیتوکینین
۱۴۰۲-۰۴-۳۱ ۰۰:۱۱:۵۱

س رضازاده

با سلام مجدد من یک. گلدون فیلودندرون برکین هم دارم که برگاش بد رشد می‌کنه که هیچ زیبایی نداره چند بار قارچ کش بهش دادم بهتر شد ولی الان برگای قبلی بدقیافه شده چیکار میتونم بکنم قلمه گرفتن از این گیاه چجوری هست تو این فصل میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۸ ۱۱:۳۹:۳۶

س رضازاده

درضمن دمبرگهای این گیاه هم همون جور که در تصویر میبینید خیلی بلند میشه و این خیلی گل رو زشت کرده

۱۴۰۲-۰۵-۰۸ ۱۱:۴۱:۲۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر لطفا سوال گیاه جدید رو در تاپیک جدا مطرح بفرمایید هر تاپیک برای یک گیاه هست

۱۴۰۲-۰۵-۱۶ ۱۴:۱۹:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@