پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیرین لک

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای برگ فیلودندرون ویژه

تعداد بازدید ۳۰۶

سلام خداقوت دوهفته پیش یکی از برگهای گلدون لکه های قهوه ای زد و بعدمدتی افتاد به من گفتن گلدون و بزار یک ساعت جلو نورخورشید، دیروز اینکار و کردم ولی بدتر شد حالا لکه های سفید هم روی یکی از برگها زد خیلی ناراحتم نمیدونم چکارکنم

۱۴۰۲-۰۴-۳۰ ۲۲:۴۷:۱۰

شیرین لک

سلام صبحتون بخیر تمام برگهاش دارن اینجوری درگیر میشن اول با لکه های نقطه ای قهوه ای بعدم از زیر برگ قهوه ای میشه حالا هم از روی برگها لکه های سفید زده و برگها چروک شدن ، طفلی بعد ۶ماه تازه یک برگ جدید داره رشد میکنه ?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۴-۳۱ ۱۰:۰۴:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر تصویر گیاه بارگزاری نشده است لطفا دوباره ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۵-۰۱ ۰۶:۱۷:۵۶

شیرین لک

نمیدونم چرا عکسها باز نمیشه دوباره میفرستم باهر پیام فقط یک عکس میشه فرستاد؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۱ ۲۱:۵۲:۲۵

شیرین لک

فکرکنم دیگه درست نمیشه همه برگهاش قهوه ای و چروک شدن بیشتر هم بخاطر این که گفتن تو آفتاب بزار منم یکساعت گذاشتم فکرکنم همشون سوختن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۱:۴۵:۰۲

کارشناس شماره ۱

فیلودندرون ها نور زیاد اما غیرمستقیم نیاز دارند . مشکل زردی برگها میتواند بعلت شرایط نامناسب محیطی یا آبیاری نادرست باشد . برای آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه را آبیاری کنید میتوانید از سیخ چوبی برای تست خاک استفاده کنید. اگر یک سوم خاک گلدان نسبتا خشک شده بود به گیاه اب دهید . محیط نباید نوسان دما یا هوای مانده و دم کرده داشته باشد و گیاه نباید جلو کولر باشد . لکه های سفید و قهوه ای نشان دهنده ی شرایط نه چندان خوبِ محیط و تهویه ی نامناسب است .

۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۱:۵۳:۳۶

شیرین لک

تشکر از راهنماییتون? همون نور خورشید تو یک ساعت برگها را سوزونده به نظر شما باید این برگها را که چروک شدند هرس کنم یا اینکه به مرور خوب میشن؟ اگه باید برگ را هرس کنم از کجای ساقه ببرم؟ و اینکه برای اطمینان قارچ کش بهش بزنم یا نه؟

۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۵:۲۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

برگهای آسیب دیده ترمیم نمیشوند بهتر است به مرور آنها را جدا کنید . خیر نیازی به قارچ کش نیست اما اگر برگهایی که تازه میرویند دچار چین و چروک بودند یکبار با سم کنفیدور گیاه را آبیاری کنید . سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۵-۰۴ ۰۶:۵۱:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@