پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سهراب راهنجات

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ فیکوس لیراتا ریز برگ ویژه

تعداد بازدید ۱۵۹

درود، من ۲هفته است که این گل را از مازندران خرید کردم به مقصد اصفهان، شرایط نور مطلوب هست، آبدهی زمانی انجام میدم که ۳سانت از خاک خشک شده باشه، هر دوروز یکبار شرایط مرطوب براش فراهم میکنم اما هروز صبح که بیدار میشم یکی از برگاش افتاده، ممکنه راهنمایی کنین لطفا

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۰۹:۳۷:۰۲

سهراب راهنجات

عکس های دیگر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۰۹:۴۰:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر هربار چقدر بهش اب میدید ؟ وروی برگ های جدید دونه های ریز قرمز که از بافت برگه میبینید؟

۱۴۰۲-۰۵-۰۲ ۱۸:۳۳:۰۸

سهراب راهنجات

آب به مقداری میدم که از ته گلدان خارج بشه، متوجه نشدم منظورتون کجاست ، عکس گرفتم که ببینین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۳ ۱۳:۲۵:۵۴

سهراب راهنجات

البته این موضوع را در نظر داشته باشین زهکشی خاک مناسب نیست و چون از گلخانه خریدم نمیدونم چه خاکی ریختن، آب به سختی خارج میشه. با این وجود فقط زمانی که سطح خاک تا 3 سانتی خشک میشه آب میدم، اب زیادی هم نمیدم که توی گلدان نگنده. احساس میکنم برگ ها اون طراوت که باید داشته باشن ندارن. این شکافی که وسط برگ ها خورده از چیه ؟ توی عکس دوم عکسشو دادم ، الان متوجه شدم یکی دیگه از برگها هم همین شکافو خورده

۱۴۰۲-۰۵-۰۳ ۱۴:۴۰:۰۷

سهراب راهنجات

و نکته ی بعدی که از خواندن تاپیک های دیگر متوجه شدم و گفتم باید در جریان باشید اینه که این گیاه در دفتر کار نگهداری میشه، البته از نظر تهویه کاملا مناسب هست ، تقریبا از 8 صبح تا 8 شب پنجره بازه و هوا رد و بدل میشه، فاصله گیاه تا پنجره 1.5 متر هست. روزها تهویه هوای خوبی داریم با خنک کننده(که اصلا مستقیم با گیاه در تماس نیست) ولی شب ها تهویه خاموشه. میشه گفت شبا هوا گرمه روزها هوا متعادل هست. ممکنه از این باشه ؟

۱۴۰۲-۰۵-۰۳ ۱۴:۴۴:۴۹

سهراب راهنجات

داشتم برگ های گل را با دستمال تمیز میکردم که متوجه یکسری لکهای قرمز دون دونی زیر بعضی از برگهای بالایی شدم، عکسش میذارم که به تشخیص بهتر کمک کنه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۰۳ ۲۰:۳۷:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله در عکس اخر خیلی بهتر مشخص هست این علایم بیماری قارچی هست اگر اسپری پاشی انجام میدید متوقف کنید و اصلا اب سطح برگ ریخته نشه و برای کنترل بیماری قارچی سه نوبت به فاصله 7 روز قارچکش اسپری کنید و سطح برگ های سالم هم جهت پیشگیری اسپری کنید و همزمان به شکل ابیاری به گیاه بدهید. بعد از نوبت دوم سم پاشی اندازه و تعداد لکه هارو بررسی کنید ببینید بیشتر یا بزرگتر میش؟ وازهمین تاپیک اطلاع بدید. و اگر خاک سنگین هست حتما بعد توقف علایم لکه برگی تعویض خاک انجام بشه ترکیب خاک بهتره کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمی کمپوست باشه البته درصد کمی هم خاک رس برای فیکوس لازمه بعد از تعویض خاک حتما اولین ابیاری با قارچکش باشه

۱۴۰۲-۰۵-۰۵ ۲۳:۲۴:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@