پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کیمیا

تعداد سوال: ۱

زرد و قهوه‌ای شدن نوک برگهای برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۴۷

سلام حدود یک ماهه که برگ انجیری گرفتم. آبیاریشو هر وقت دیدم روی خاک تا ۴/۵ سانت خشکه انجام میدم تا اب از زیر گلدون خارج شه، زیر گلدون هم جزیره درست کردم برای رطوبتش. تا حالا کود بهش ندادم. جلوی پنجره گذاشتمش ولی افتاب مستقیم نیست. تو هوای خنکی قرار داره و اصلا هوای خونه گرم نیست. غبارپاشی نمیکنم. فقط روز اولی که گرفتمش تو هوای به شدت گرم تو ماشین حدود سه چهار ساعت موند و من فکر میکنم بخاطر همون اتفاقه که برگای گیاه قهوه‌ای و زرد شده و تا الان خوب نشده. لطفا راهنماییم میکنید چیکار کنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۱۵ ۰۹:۴۶:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر همه برگ ها این علایم رو دارند؟ و لکه ها گسترش پیدا میکنه؟ یا همون اندازه روز اول مونده؟

۱۴۰۲-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۳:۲۰

کیمیا

بله همه‌ی برگها به این شکلن مثلا بزرگترین برگ کمتره. یه برگ هم کامل داره قهوه‌ای میشه. از نوک برگ سوختگی شروع میشه میره به سمت وسط برگ

۱۴۰۲-۰۵-۱۶ ۱۵:۵۷:۳۱

کیمیا

نمیخواید جواب بدید؟

۱۴۰۲-۰۵-۲۳ ۱۰:۲۶:۱۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر عذرمیخوام بخاطر تاخیر پاسخگویی

۱۴۰۲-۰۵-۲۷ ۱۴:۳۹:۰۹

کارشناس شماره ۲

با توجه به علائمی که گفتید نشونه بیماری قارچی هست که در داخل خاک این بیماری گسترش پیدا کرده لازمه گیاه رو از خاک خارج کنید و ریشه رو ضدعفونی کنید برای ضدعفونی از قارچکش کاربندازیم میتونید استفاده کنید و بعذ گیاه رو در خاک جدید بکارید خاک قبل بدلیل بیماری قارچی قابل استفاده نیست

۱۴۰۲-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۱:۲۹

کارشناس شماره ۲

شماره واتساپ و میزارم براتون اگر خواستید پیام بدید براتون روش تعویض خاک و وویس بفرستم و با توجه به تاخیر در پاسخگویی میتونید سوال یک گیاه دیگه هم ارسال کنید ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۲-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۶:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@