پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هاشمی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ های بنسای فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام بونسای من اینقدر برگ داشت که اصلا تنه پیدا نبود بعد از پنح ماه هیچ برگی بهش نمونده و همش میریزه، البته برگ های جدید میزنه ولی رشد نکرده درحالیکه جوان هستن میریزه، هرچقدر آبشو کم میکردم یا زیاد میکردم میدیدم روند ریزشش هیچ فرقی نمیکنه، تاوقتی پرپشت بود غبارپاشی میکردم، نورش هم پشت پنجره جنوبی و یک پرده نازک بود که افتاب مستقیم نتابه، چندروزه متوجه شدم یه عالمه نقطه های سیاه مانند چسبیده به ساقه ها، براش قارچ کش خریدم و تا الان دوبار هفته ای یکبار به ریشه ها زدم و به تنه ها و بزگها اسپری میکنم، اما همچنان برگ ها درحالی که ریز هستن میریزه و اون نقطه ها سیاه مانند هم هرچی میکنم دوباره میبینم جدید روی ساقه اضافه شده، راه درمان چیه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۵-۳۱ ۱۳:۳۱:۱۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نقاط سیاهی که روی برگ دیدید مثل دونه فلفل سیاه و همراه تار عنکبوت بود؟

۱۴۰۲-۰۶-۰۱ ۰۲:۳۲:۳۵

هاشمی

تعداد سوال: ۱

سلام خیر. اگر کمی با دقت تصویر را نکاه بفرمایید مشخص هست کاملا، چندروز اول کوچیکه و یکم درونش خیسه کم کم سیاه و بزرگ اندازه یه عدس میشه و درونش پوک و پودری میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۱ ۰۸:۰۲:۳۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

عکس ها باز نمیشه لطفا به شماره واتسپ زیر ارسال بفرمایید عکس هارو چک کنم و علت ریزش برگ رو بگم خدمتتون 09183161028

۱۴۰۲-۰۶-۰۷ ۰۱:۳۵:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@