پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم صابرمولایی

تعداد سوال: ۲

شفلرای ابلق ویژه

تعداد بازدید ۱۴۸

سلام وقتتون بخیر.گیاه شفلرام نور وتهویه خوبی داره، ابیاری بعدازخشک شدن خاک انجام میشه،به دلیل گرمافعلا کوددهی روقطع کردم.مشکل ابنه که چندتا از ساخه هاش برگاش افتاده شدن وبیحالن.ونگاه کردم دیدم از بالا شاخش شکسته شده،خیلی وقتم هست برگ جدیدی نداده.

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۶ ۰۷:۵۶:۴۳

مریم صابرمولایی

شاخه شکسته شده رو جداکردم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۶ ۰۷:۵۹:۱۹

مریم صابرمولایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۶ ۰۸:۰۰:۴۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر پشت برگ ها رو با دقت چک کنید برجستگی حالت چسبناک یا پودر سفید رنگ دیده میشه؟ و ابیاری چند روز یکبار انجام میشه؟

۱۴۰۲-۰۶-۰۷ ۰۱:۱۲:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر میتوانید ساقه ی شکسته شده را در آب یا خاک دوباره ریشه دار کنید . اما علت توقف رشد میتواند نور کم یا کمبود و بیشبود مواد غذایی و یا آبیاری ناکافی باشد . البته وجود آفت و خاک نامناسب هم از عواملی هستند که باعث توقف رشد میشوند . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ و اینکه ایا اثری از آفت روی ساقه و یا در زیر و روی برگها و در برگهای جوان مشاهده میکنید؟

۱۴۰۲-۰۶-۰۷ ۰۱:۱۵:۳۵

مریم صابرمولایی

ابیاری نظم نداره،هرموقع احساس کنم خاک خشک شده اب میدم، قبلا اب زیادی میدادم که از گلدون خارج بشه، ولی برگهازرد شدن ومیریختن، برای همین حجم ابو کم ودفعات ابیاریوبیشتر کردم. پشت بعضی از برگها دونه های قهوه ای هست واینکه دمبرگ از ساقه انگار حداشده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۰۹:۰۴:۵۳

مریم صابرمولایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۰۹:۰۶:۰۸

مریم صابرمولایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۰۹:۰۷:۴۲

مریم صابرمولایی

لطفاجواب بدین.

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۱۱:۵۶:۵۵

کارشناس شماره ۱

با سم کنفیدور گیاه را سمپاشی کنید هم به صورت آبیاری و هم اسپری کردن روی برگها سمپاشی را انجام دهید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندهید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۱۹:۰۶:۳۹

مریم صابرمولایی

سلام،وقتتون بخیر شب ودربالکن انجام میدم برای روزکه مشکلی نداره اونجاباشه؟ چندباروباچه فاصله ای انجام بشه؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۲۱:۱۸:۱۷

مریم صابرمولایی

شاخه های افت زده رو جداکنم؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۲۱:۲۱:۱۹

کارشناس شماره ۱

آفت را پاک کنید . اگر ساقه اسیب دید آنرا جدا کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۲۳ ۱۷:۵۴:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@