پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم پرورش

تعداد سوال: ۱

علت باز نشدن برگ اریکا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۶

باسلام من اریکا بزرگی دارم که چندین ماهه چنتا برگ داده ولی باز نمیشه ، متخصص اومد دید درمان قارچی و سم ضد کنه سپر دار انجام دادن و درمان شد ، کودهای تقویتی که پیشنهاد کردن هم استفاده کردم ، گلدان هم مناسب نبود عوض کردم نور هم پشت پنجره شمالی از پشت پرده هست کودهایی که استفاده کردم سه بیست ، جلبک ، گرین مکس ۱، منکوزیب، ویه سمی که بوی دیازینون میداد الان حال گلم خوب نیست شاداب نیس و برگاش باز نمیشه ؟؟😞

تصویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۱۹:۴۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر نحوه ی آبیاری به چه صورت و چه مقدار است؟

۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۱۹:۵۸:۳۲

مریم پرورش

سطح اب که خشک میشه به اندازه دو بند انگشت ابیاری میکنم ، بخور هم روزدرمیون چند ساعتی کنارش میزارم

۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۰:۱۲:۵۳

مریم پرورش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۰:۱۳:۵۵

مریم پرورش

برای این گلدون دو لیتر اب که چند روز کنار گذاشتم

۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۰:۱۴:۵۸

کارشناس شماره ۱

اگر با ریختن دو لیتر آب ، آب از زیر گلدان خارج نمیشود یعنی آب بیشتری باید در گلدان بریزید که گیاه سیراب شود . البته اگر خاک گلدان هم ، بیش از حد سبک باشد و در زمان آبیاری، آب به س عت از زیر گلدان خارج میشود نیز ، به معنای سیراب نشدن گیاه است . مهمترین علت باز نشدن برگهای جدید ( در صورتی که گیاه آفت نداشته باشد ) سیراب نشدن گیاه و گرم و خشک بودنِ محیط است . برای تهویه ی هوا ، پنجره را در ساعاتی از شبانه روز باز بگزارید و سعی کنید گیاه در معرض نور خورشید که از پنجره میگذرد ، قرار نداشته باشد چون دچار سوختگی میشود . اگر گیاه آفت ندارد ، فعلا از هیچ کود و سمی استفاده نکنید و فقط با کنترل دما و رطوبترسانی و آبیاری کافی ، از گیاه نگهداری کنید تا شرایط اش بهتر شود . برای تامین رطوبت برايش جزیره بسازید. فعلا از دستگاه بخور استفاده نکنید.

۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۰:۰۱

مریم پرورش

باید همیشه پر اب باشه جزیره ؟جزیزره هم داره کف گلدان هم از همین پوکه ها داره از داخل

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۵:۲۶

کارشناس شماره ۱

زیر پوکه ها باید آب باشد . این جزیره برای گلدانی به این بزرگی ، کوچک است و نمیتواند رطوبت کافی به گیاه برساند بهتر است از زیرگلدانیِ بزرگتری استفاده کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۰۸ ۲۲:۳۷:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@