پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرهمند

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۱۹۳

سلام من یک گیاه برگ انجیری دارم که ریشه هواییش رو گذاشتم تو آب ازش دو تا ریشه دیگه زده .... میخوام بدونم چه زمانی مناسبه برای جدا کردن ریشه هوایی از ساقه و گذاشتنش توی خاک !؟ و این ریشه هوایی خیلی دراز شده چجوری همش رو تو گلدون جا بدم !؟ باید بپیچونمش یا بخشیش رو بذارم بیرون خاک بمونه !؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۰ ۰۰:۴۸:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ریشه هوایی را به هیچ وجه جدا نکنید به ارامی گیاه را در گلدان بکارید ، ریشه ی هوایی قابل انحنا است ؛ میتوانید بدون آسیب دیدن ِ ریشه ی هوایی ، آنرا در گلدان بکارید . از خاکبرگ استفاده کنید و بعد از کاشت ، گیاه را سیراب کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۰۳:۵۶:۵۲

فرهمند

یعنی خودش از ساقه بعدا جدا میشه یا کلا اونطوری باید بمونه !؟ کل ریشه هواییمو بکارم تو خام !؟ خیلی بلنده

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۰۴:۰۷:۴۶

کارشناس شماره ۱

بله ریشه هوایی باید در خاک قرار بگیرد اگر بخشی از ان به علت بلند بودن بیرون خاک هم باشد مانعی ندارد .ریشه های هوایی برای تامین رطوبت و غذای بیشتر ، روی ساقه روییده و به مرور وارد خاک میشوند . عکس گیاه را لطفا ارسال کنید.

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۱۹:۲۰:۲۱

فرهمند

من میخواستم که ریشه جدید رو پرورش بدم و بعد جدا کنم و یه گلدون جداگانه از این برگ انجیری داشته باشم .... یعنی عملا گلدون ریشه هوایی همیشه باید به خود برگ انجیری اصلیم چسبیده باشه !؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۰:۳۳

کارشناس شماره ۱

بله ساقه ای که از برگ انجیری به عنوان قلمه استفاده میکنید بهتر است یک ریشه ی هوایی داشته باشد تا تکثیر موفقیت آمیز تر ، باشد .

۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۱۰:۰۸:۵۵

فرهمند

عذرمیخوام برای اینکه مطمئن بشم ازتون میپرسم .... پس من ریشه هواییم رو تا جایی که ممکنه در گلدانی که توش خاک برگ داره بذارم و بعد از رشد میتونم ریشه هوایی رو از ساقه ای که ازش رشد کرده و اومده پایین جدا کنم !؟ خاک مناسب برای گلدان ریشه هوایی چیزهای دیگه هم هست !؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۲۳:۳۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

برای تکثیر ، باید ساقه به همراه ریشه ی هوایی باشد . ریشه ی هوایی به تنهایی قابلیت و توانایی برگزایی ندارد . بله ریشه هوایی باید در خاک قرار داشته باشد .

۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۲۳:۴۹:۵۵

فرهمند

اگر بخوام یکی از برگ هارو قلمه بزنم بهتره کدومشونو انتخاب کنم !؟ و الان زمان مناسبی برای قلمه زنی برگ انجیری هست !؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

متاسفانه عکس ارسال نشده دوباره بفرستید یا از طریق واتس اپ عکس را به همراه نام کاربری به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا ما براتون بارگزاری کنیم

۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۴۲:۱۹

فرهمند

براتون بارگذاری شد !؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۲:۱۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

این گیاه فعلا برای تکثیر آماده نیست .بهتر است اجازه دهید بزرگتر شود و سپس از طریق قلمه آنرا تکثیر کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۲:۱۲:۴۵

فرهمند

منظورم کلی بود ... بین همه برگاش باید کدوم رو انتخاب کنم

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۱۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

بهر حال هر زمان که بخواهید گیاه را تکثیر کنید ، باید برگ را به همراه ساقه جدا کنید و طبیعتا باید از قسمت بالا ، و زمانی که برگها قوی و مستحکم شدند ، قلمه را جدا کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۴۹:۱۷

فرهمند

سلام من یک درخت هلو دارم که روی تنش موجودات طلایی چسبیده که اصلا تکون نمیخوره و نمیدونم چه بیماری یا آسیبی بهش وارد شده ، شما میتونید کمکم کنید ؟ تصویرش رو در واتساپ براتون ارسال کردم .

۱۴۰۲-۱۰-۳۰ ۱۹:۱۱:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام عکس واضح نبود و حشرات در ان مشخص نبودند لطفا عکسی واضح ارسال کنید

۱۴۰۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۱۷:۵۴

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۱۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

از سم دیازینون یا ایمیداکلوپراید برای از بین بردن این آفت استفاده کنید . اسیب به جا مانده از ان برطرف نمیشود اما از پیشرفت افت جلوگیری میشود . سمپاشی را دوبار با فاصله ی دو هفته انجام دهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۳۴:۰۲

فرهمند

من یه جا خوندم اگر روش گونی بکشم از بین میره درسته !؟ به طور کامل خوب میشه !؟

۱۴۰۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۵۷:۵۰

کارشناس شماره ۱

خیر . درختانی مانند هلو و آلو ها و از این قبیل ، به سمپاشیِ دوره ای نیاز دارند . سمپاشی زمستانه نیز از موارد ضروری است .

۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۰:۴۹:۴۳

فرهمند

اسم آفتی که درخت هلوم دچارش شده چیه !؟

۱۴۰۲-۱۱-۰۴ ۰۶:۲۰:۱۹

کارشناس شماره ۱

شپشک است البته به همراه قارچ . از سم قارچ کش باید در اوایل اسفند و قبل از باز شدن گلها استفاده کنید اما سم حشره کش را میتوانید اکنون یکبار استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۲-۱۱-۰۵ ۰۹:۰۳:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@