پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هانیه محمدی

تعداد سوال: ۱

سیاه شدن برگ های اسپاتی فیلوم ویژه

تعداد بازدید ۱۲۰

سلام. گیاه اسپاتی فیلوم رو من حدودا 1 ساله که دارم، مدتیه که برگ هاش شروع به سیاه شدن کرده به این صورت که از نوک برگ سیاه شدن شروع میشه تا اینکه کل برگ و ساقه رو میگیره. جدیدا هم برگ های جدیدش خوب بزرگ نمیشن. هر از گاهی گل سفید میده. در برابر سرما قرار نگرفته و نور مصنوعی هم مطابق عکسی که گذاشتم روزی حدودا 8 ساعت روشنه. آبیاری با خشک شدن خاک انجام میشه ولی آب املاح داره و تصفیه شده نیست. رطوبت محیط خیلی کم نیست، داخل تهرانیم و در حال حاضر کولر آبی روشنه. ممنون میشم در مورد اینکه چیکار کنم سلامتش رو بدست بیاره راهنماییم کنید و در مورد کودهایی که لازمه تقویتش کنم و زمان کوددهی

۱۴۰۲-۰۶-۱۱ ۱۹:۴۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۲-۰۶-۱۳ ۰۹:۵۹:۵۵

هانیه محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۱:۲۱

هانیه محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۱:۵۹

هانیه محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۲:۱۹

هانیه محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۱۰:۵۳:۵۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر ، نیاز به نور مصنوعی نیست . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا قبل از آبیاری خاک را تست میکنید؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۴۶:۱۷

هانیه محمدی

سلام وقتتون بخیر یعنی نور رو تو زاویه ای بذارم که بهش نرسه؟ بله قبل از آبیاری خاک رو چک میکنم، وقتی خاک حدودا ۵ سانت خشک باشه آب میدهم. به اندازه ای که از کف گلدان خارج میشه آب (حدودا نصف زیر گلدانی پر میشه)

۱۴۰۲-۰۶-۱۴ ۲۱:۵۵:۳۶

کارشناس شماره ۱

بله گلدان را از زیر نور مصنوعی به محیطی با نور ملایم منتقل کنید . بر.های آسیب دیده را جدا کنید زیرا دیگر ترمیم نمیشوند.

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۰۲:۳۰:۰۱

هانیه محمدی

مشکل از چیه؟ برگ های جدید هم خیلی کوچک هستند چه کاری انجام بدهم تا دوباره گل شاداب بشه

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

کوچک شدن برگها میتواند بعلت خاک نامناسب و کمبود مواد غذایی باشد اگر املاح آب روی سطح خاک یا در قسمت زیرین گلدان رسوب کرده باشد هم میتواند به گیاه آسیب بزند .اگر خاک گلدان سبک نیست انرا تعویض کرده و از خاک برگ کاملا سبک استفاده کنید .

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۹:۰۵

هانیه محمدی

از چه کودی و با چه فاصله زمانی استفاده کنم؟ سیاه شدن برگ ها به دلیل کمبود رطوبت است یا بیماری قارچی؟

۱۴۰۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

سوختگی در اثر رطوبت یا آبیاری زیاد . کود برگدهی در فصل بهار و تابستان و کود تقویت ریشه در پاییز . میتوانید از کودهای ذیل استفاده کنید . کود برگدهی را هر دو هفته یکبار در بهار و تابستان و کود تقویت ریشه در پاییز ماهی یکبار ، استفاده شود.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود برگ دهی کود تقویت ریشه
۱۴۰۲-۰۶-۱۸ ۲۰:۵۲:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@